64 bitų procesorius telefone iPhone 5S – tik reklaminis triukas?


Naujų Apple išmaniųjų telefonų premjera buvo šiek tiek neįprasta, kadangi kompanija iš Kupertino anksčiau ypač daug laiko skirdavo programinei įrangai. Šį kartą Apple aiškiai skyrė daugiau dėmesio būtent aparatinei įrangai, o ne operacinei sistemai iOS 7. Tokiu būdu, labiausiai diskutuotinais objektais tapo patobulinta kamera, pirštų atspaudų skeneriui bei 64 bitų Apple A7 procesoriui.

apple-a7-64bit

Kokybiškesnė kamera ir saugumo sistemą sustiprinantis pirštų atspaudų skaitytuvas iš tikrųjų atrodo gana įdomiai ir naudingai, ir tai yra viena iš įdomiausių naujojo iPhone 5S vietų. Procesorius Apple A7, gamintojo teigimu, yra spartesnis už savo pirmtaką A6 maždaug 5 kartus, tačiau labiausiai visų dėmesį patraukė tai, kad jis palaiko 64 bitų instrukcijas. Vis tik faktas, kad A7 yra pirmasis pasaulyje 64 bitų procesorius išmaniajame telefone, iPhone 5S spartos lygio niekaip neįtakos.

Pagrindinė 64 bitų architektūros pranašumas – darbas su 4 GB ir daugiau operatyvios atminties, kas neįmanoma su 32 bitų operacine sistema. Naujasis Apple flagmanas turi tik 1 GB operatyvios atminties. Žinoma, iOS 7 turėtų būti gerai optimizuota darbui su nauja architektūra, tačiau žymaus produktyvumo lygio tai neatneš, t.y. ar 32 bitų, ar 64 bitų aplikacija – skirtumo tarp jų vartotojai neturi pastebėti.

Reikia pažymėti ir tai, kad dabar iOS ekosistemoje yra tik 32 bitų aplikacijos, o tai reiškia, kad naujoji 64 bitų architektūra pateisins save tik tuomet, kai kūrėjai adaptuos savo programinę įrangą.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos