8 branduolių mobilų procesorių MediaTek anonsuos lapkričio mėnesį


Dar liepos mėnesį rašėme, kad kinų kompanija MediaTek ruošiasi išleisti savo pirmąjį procesorių, kuris turės 8 skaičiavimų branduolius. Dabar pasirodė ir šios mikroschemos nuotrauka. Procesorius įlituotas į sisteminę plokštę, skirtą planšetiniam kompiuteriui, taigi galima spėti, kad tokių sprendimų debiutas jau ne už kalnų.

Procesorius MediaTek MT6592 galės vienu metu aktyvuoti iš kartos visus 8 branduolius, o tai yra pagrindinis skirtumas nuo išreklamuoto Samsung Exynos 5 Octa (Exynos 5410 ir 5420), kuris sukurtas ARM technologijos big.LITTLE pagrindu.

MediaTek-MT6592-octa-core

Nors MediaTek procesoriuje 8 branduoliai gali veikti vienu metu, tačiau jų produktyvumo lygis nebus didelis. Čia naudojami 28 nm Cortex-A7 branduoliai su ARMv7 architektūra. Ir nors jų dažnis siekia 2 GHz, tačiau jie smarkiai atsilieka nuo Cortex-A15. Antra vertus, Cortex-A7 yra daug taupesni.

Teigiama, kad išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių gamintojai MediaTek MT6592 gaus jau šių metų lapkričio mėnesį, taigi jau kitų metų pradžioje galima tikėtis serijinių produktų.

Pats gamintojas teigia, kad teste AnTuTu naujasis procesorius surenka apie 30 000 balų, o tai yra tik šiek tiek mažiau nei 4 branduolių Qualcomm Snapdragon 800 atveju.

Ekspertai prognozuoja, kad MediaTek procesorius bus pigesnis už garsių konkurentų sprendimus. Juo labiau, kad kinų kompanija dirba nebrangių įrenginių segmente. Čia daugelis gamintojų jau seniai įsisavino 4 branduolių procesorių MT6589, taigi net ir pigiame išmaniajame telefone daug procesoriaus branduolių jau nėra prabanga.

Naujasis procesorius palaikys 4G LTE mobiliojo ryšio standartą. Besivystančiose šalyse 4G taip pat pradedamas plėtoti, taigi MediaTek mikroschema pasirodys pačiu laiku. Grafikos posistemę naujame procesoriuje atstovaus ARM Mali sprendimas.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos