AMD pristatė 4 branduolių procesorių Temash be Turbo Core palaikymo


Kompanija AMD atsidūrė gana keblioje situacijoje iš karto prieš renginio IDF 2013 pradžią. Kadangi šokiruojančių naujienų procesorių srityje ji jau nebeturi, buvo nuspręsta papasakoti apie savo ateities planus integruojamų sprendimų srityje, taip pat nuraminti tuos, kurie jaudinasi dėl APU Kaveri debiuto datos.

Kadangi IDF 2013 nenumaldomai juda į priekį, o Intel pristatė savo mobilius procesorius Bay Trail, atsakomuoju smūgiu tapo AMD Elite serijos procesoriaus A4-1350 anonsas.

Kad ir kaip skambiai vadintųsi serija, naujokas yra tik viena iš A4-1450 atmainų, kuri priklauso APU Temash šeimai, tačiau dėl energijos taupymo sumetimų išjungta dinaminio paspartinimo technologija Turbo Core. Keturi branduoliai su Jaguar architektūra dirba 1.0 GHz dažniu, grafikos posistemė su Radeon HD 8210 ir 128 universaliais branduoliais – 300 MHz dažniu.

Nors procesoriaus AMD A4-1450 bazinių charakteristikų rinkinys yra lygiai toks pats, CPU ir GPU dažniai vis tik gali būti dinamiškai padidinami – atitinkamai iki 1,4 GHz ir 400 MHz.

Įdomu tai, kad TDP lygis išliko ties 8W riba, tačiau kompanija AMD atsargiai užsimena, jog esant tam tikriems tipiniams naudojimo scenarijams, faktinis A4-1350 energijos suvartojimo lygis gali sudaryti vos 3W. Savo laiku, visu tuo AMD bandė įtikinti dar tuomet, kai pasirodė A4-1450. Tuomet TDP mažėjimo faktą buvo bandoma parodyti, išjungiant Turbo Core. Matyt, būtent šis eksperimentas ir leido sugalvoti naują procesoriaus modelį A4-1350.

Kompanija AMD žada, kad Elite serijos procesoriai leis mobilių kompiuterių baterijoms veikti net 45% ilgiau, nei tą gali pasiūlyti konkurentas Intel. Štai modelis A6-1450 (ir tai ne klaida) šiuo atveju lyginamas su procesoriumi Core i3-3217U. Negana to, naujokų Temash grafikos posistemė bus net 5 kartus spartesnė, nei varžovų – šiuo atveju konkurentais tapo AMD A4-1200 ir Intel Atom Z2670. Štai tokios negudrios manipuliacijos leidžia gauti patrauklius vartotojo akiai rodiklius.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos