AMD GPU ’14 Tech Day: tiesioginė transliacija (baigėsi)


Kompanija AMD nusprendė savo naująsias Volcanic Islands vaizdo plokštes pristatyti ne sausu pranešimu spaudai, o gyvu renginiu, kurio tiesioginė transliacija prasidės 22:00 (Lietuvos laiku).

Iki GPU Hawaii anonso liko kelios minutės, o internete jau pasirodo vis daugiau medžiagos, susijusios su šiomis vaizdo plokštėmis. Viena iš jų – tai naujas flagmanas Radeon R9 290X. Dabar galima pasigrožėti etaloniniu dizainu, kuris numato, kad šalia turbinos yra originalūs kanalai karštam orui išmesti. Tiesa, kam reikalingas išmetimas tiesiai į motininę plokštę, kol kas neaišku. Galbūt tiesiog nesinorėjo gadinti bendros dizaino harmonijos? Antra vertus, ką besakytume, gražu.

Beje, oficialūs testai galės būti publikuoti tik spalio 2 d., taigi iki tol teks tenkintis gandais, neoficialia informacija ir tais duomenimis, kuriuos pateiks pati kompanija AMD.

AMD Radeon R9 290X back AMD Radeon R9 290X front

Šaltinių teigimu, naujoji vaizdo plokštė AMD Radeon R9 280X bus ne kas kita, o dabartinis Radeon HD 7970 GHz Edition, tik kitu pavadinimu (ir galbūt su šiek tiek modifikacijų). Tai leidžia kalbėti apie galimą konkurenciją su nVidia GeForce GTX 770. Savo ruožtu, tikrai naujais modeliais taps GPU Hawaii savininkai Radeon R9 290X, kuris konkuruos su nVidia GeForce GTX Titan, bei Radeon R9 R290, kurio varžovu taps GeForce GTX 780.

Kol AMD kilo techniniai nesklandumai, siūlome pasižiūrėti kompanijos paruoštą vaizdo klipą, kuriame kalbama apie CPU ir GPU skirtumus bei hibridinių procesorių (APU) privalumus, apjungiant šiuos du skirtingus blokus:

Transliacija pagaliau prasidėjo, taigi galime sužinoti, kas gi tai per paukščiai – naujieji AMD grafiniai adapteriai.

AMD pristatė penkias vaizdo plokštes, kurios priklauso naujai Volcanic Islands šeimai: Radeon R7 250 su 1 GB atmintimi ($89), Radeon R7 260X ($139), Radeon HD R7 270X su 2 GB atminties ($199), Radeon R9 280X su 3 GB atminties ($299) ir galingiausią kada nors AMD istorijoje sukurtą grafinį adapterį Radeon R9 290X su 4 GB atminties.

r9-290x-anonsas-01

Rezervuoti AMD R9 290X bus galima nuo spalio 3 d., bus išleistas ribotas komplektų tiražas, kuriuose bus galima rasti žaidimą Battlefield 4.

Flagmano R9 290X pagrindą sudaro grafinis procesorius Hawaii su 6 mlrd. tranzistorių, patobulinta GCN 2.0 architektūra su DirectX 11.2 palaikymu, optimizuota energijos suvartojimo technologija. Šios vaizdo plokštės produktyvumo lygis siekia net 5 TFLOPs, atminties pralaidumas – 300 GB/s. Kadangi AMD akcentuoja Ultra HD (4K) raišką, visa tai tikrai pravers, norint išspausti iš naujos kartos žaidimų viską, kas tik įmanoma.

amd-r9-r7-trueaudio-01

Kompanija AMD taip pat pristatė naują technologiją TrueAudio – visiškai programuojamas garso varikliukas. AMD teigia, kad ši technologija pakels iš žaidimų gaunamą malonumą į naują lygį. Kompanijos atstovų teigimu, tai revoliucija audio srityje.

amd-trueaudio

TrueAudio leis panaudoti daugiau kanalų be uždelsimų, pasiekti aukščiausio lygio erdvinį garsą, atsižvelgiant į tikslinius duomenis apie jo šaltinį. Naujoji technologija bus prieinama vaizdo plokščių Radeon R9 290X, R9 290 ir R7 260X savininkams.

10 komentarai (-ų)

 1. .... parašė:

  jau ziuriu 🙂

 2. FACEIT Team parašė:

  online transliacija kažkur dingo. AMD niekaip negali be klaidų 🙂

 3. Mikstmakeliukst parašė:

  Na tikėkimės AMD žimusis skandalistas ,,the fixer“ viska sustiguos kaip reikia 😀

 4. guru parašė:

  nvidia fixer’iai optinį kabelį nukirto, dabar amd kankinasi, ieško problemų 🙂

 5. FACEIT Team parašė:

  AMD online transliaciją atidėjo mažiausiai pusvalandžiui, tariasi su Youtube dėl transliacijos atnaujinimo galimybių.

 6. .... parašė:

  col neveikia galim pasiskaityti:

  Graphene photodetectors integrated into CMOS silicon chips, could herald new optoelectronic era
  http://www.extremetech.com/extreme/167361-graphene-photodetectors-integrated-into-cmos-silicon-chips-could-herald-new-optoelectronic-era

  Hybrid Memory Cube 160GB/sec RAM starts shipping: Is this the technology that finally kills DDR RAM?
  http://www.extremetech.com/computing/167368-hybrid-memory-cube-160gbsec-ram-starts-shipping-is-this-the-technology-that-finally-kills-ddr-ram

  Steam Box: Valve announces it’s relaunching the PC
  http://www.extremetech.com/gaming/167370-steam-box-valve-announces-its-launching-a-normal-personal-computer

  • thermal parašė:

   su grafenu ir hmc atmintimi dar palauksime gerokai ilgiau, o su valve ir steamos nieko super fantastiško nematau – padarė pc su linux. visa bėda, kad linux geimų nebuvo, o dabar daro. steam os turbūt tik dėl savo ambicijų valve padarė.

  • Kapitonas Ignas parašė:

   Na HMC labai idomjs dalikas ! Bet jis kaip mackau didesnis negu titan ir kaina nezinia kokia

 7. zet parašė:

  vienoje vietoje ten labai ilgai pasakojo, kaip svarbu, kad pagal tavo sistema tiksliai nustatytu zaidiminius nustatymus 😀 na gal svarbu, bet ne tiek kad apie tai puse valands pasakoti 🙂 😀 Nes man patinka paciam optimiziuoti pagal savo sistema ir poreikius 🙂

  • Eugenijus parašė:

   kai neturi kazko ispudingo pristatyti, tai ir anonsuoja visokiu bezdeluskiu.

   man sitas amd anonsas gana sausas pasirode. laukiu testu, nes nieko doro nepapasakojo. ka pasake, supratau, kad tik r9 290x vertas demesio. visa kita pervadino is senu vaizdo ploksciu ir ale naujienos.


Kitos kategorijos naujienos