AMD Hawaii rekomenduojama kaina bus ne mažesnė kaip $600


Visai neseniai internete buvo aptiktos AMD Hawaii vaizdo plokštės Radeon R9-290X testai bei fotografijos, taigi buvo naivu galvoti, jog viskas tuo ir apsiribos. Tiesa, testus atlikęs korėjiečių puslapis buvo priverstas testus ir nuotraukas pašalinti, tačiau dėl to labai jaudintis nereikėtų – kiti puslapiai viską perpublikavo, o kartu surado daugiau dominančios informacijos.

radeon-r9-290x-no-cooler

Vokiečių puslapiui VideoCardz atėjo „karštos dienos“. Kaip ir dera puslapiui su tokiu pavadinimu, pradėta rinkti visa informacija, susijusi su naujausiomis AMD vaizdo plokštėmis, turinčiomis GPU Hawaii. Kaip jau minėta, testai paviešinti, dabar atėjo eilė detalesnei informacijai. Teigiama, kad nors anksčiau minėtos prognozės apie 512 bitų magistralę ir sutampa, tačiau spėjama, kad GDDR5 atminties dažnis išliks kuklus – jis neviršys 6000 MHz, nors anksčiau kalbėta apie 7000 MHz.

Dėl grafinio procesoriaus GPU Hawaii taktinio dažnio vieningos nuomonės taip pat nėra. Iš pradžių buvo prognozuojama, jog jis šiek tiek viršys 900 MHz ribą, tačiau nutekintuose testuose AMD flagmanas Radeon R9-290X veikė 1020 MHz taktiniu dažniu. Tai leidžia spėti, kad ji arba buvo dirbtinai paspartinta, arba taip veikia dinaminio spartinimo technologija.

Šaltinis taip pat prognozuoja, jog Radeon R9-290X kainuos nuo $599 iki $649 (~ 1680 lt be mokesčių), priklausomai nuo modifikacijos ir dizaino. Nominaliu konkurentu laikoma nVidia vaizdo plokštė GeForce GTX 780 su šiek tiek „apipjaustytu“ GK110. Vis tik jei informacija pasitvirtins, jog GPU Hawaii flagmanas gali sėkmingai aplenkti ir GeForce GTX Titan, nVidia teks rimtai pagalvoti apie kainų mažinimą, juo labiau, kad nVidia Kepler pakeisiantys Maxwell grafiniai procesoriai debiutuos tik 2014 m. pradžioje.

Vienas komentaras

  1. Kapitonas Ignas parašė:

    Vis del to palauksiu Max Well !


Kitos kategorijos naujienos