AMD Hawaii kristalo plotas 30% mažesnis nei nVidia GK110


AMD Volcanic Islands vaizdo plokščių, o kartu ir grafinio procesoriaus Hawaii anonsas nenumaldomai artėja, bet norimos informacijos apie būsimas AMD vaizdo plokštes nė kiek nedaugėja. Vienintelis dalykas, ką galima apsvarstyti – tai nauja pavadinimų sistemą, kurią patvirtino kai kurie šaltiniai.

Radeon-HD-CrossFire

Neseniai leidinio Forbes žurnalistams pavyko pabendrauti su AMD viceprezidentu Matt Skynner, kuris atsakingas už kompanijos grafinių sprendimų padalinį. Jam buvo užduota keletas klausimų, susijusių su naujuoju GPU Hawaii. Matt Skynner apsiribojo tik aptakiomis frazėmis apie negalėjimą kalbėti šia tema, nors iš jo atsakymų buvo galima sužinoti ir kai ką vertingo.

Visų pirma, AMD viceprezidentas patvirtino, jog Volcanic Islands kartos procesoriai bus gaminami, naudojant 28 nm technologinį procesą. Jo teigimu, ši technologija leidžia pasiekti didelių taktinių dažnių ir geresnio produktyvumo, nei tuo galėtų pasigirti pirmtakai. Akivaizdu, kad AMD jau turi ir 20 nm produkcijos pavyzdžių, tačiau šis technologinis procesas vis dar netinkamas masinei gamybai.

Antra, interviu žurnalistams Matt Skynner užsiminė, kad GPU Hawaii kristalo plotas bus 30% mažesnis, nei konkurento nVidia turimas GK110. Kompanija AMD mano, kad jai pavyko pasiekti geriausią savo klasėje GPU spartos, lyginant su kristalo plotu, santykį.

Trečia, GPU Hawaii nebus pigus sprendimas. Grafinis procesorius skirtas entuziastų segmentui, tačiau vis tik ne „ultra entuziastams“. Kalbant paprastai, vaizdo plokštės su Hawaii nebus pigesnės nei dabartiniai Radeon HD 7970, tačiau jų kaina vargu, ar pasieks žymą, kuri būdinga tokiems monstrams, kaip GeForce GTX Titan arba Radeon HD 7990.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos