Naujos AMD vaizdo plokštės prekyboje pasirodys spalio viduryje


Nors šiuo metu visų dėmesio centre atsidūrė naujiena, jog Microsoft už 7.2 mlrd. dolerių įsigijo Nokia mobilių įrenginių ir tarnybų padalinį, tačiau įdomių įvykių netrūksta ir kituose technologijų industrijos frontuose. Kartu su rudenine vėsa prabudęs puslapis VideoCardz nusprendė papasakoti apie naująsias AMD vaizdo plokštes, kurios gaus grafinį procesorių Hawaii.

AMD-Radeon-HD-7990

Šaltinio teigimu, iš kompanijos AMD gautas dokumentas (beje, rašytas ranka) rodo, jog naujos kartos AMD vaizdo plokštės su GPU Hawaii, kurios turėtų sudaryti Radeon HD 9000 serijos pagrindą, debiutuos šių metų spalio mėnesio viduryje. Kai kurios iš naujų grafinių sprendimų turės 4 GB GDDR5 atminties. Tą patį plokštės modelį galės naudoti tiek galingiausi Hawaii XT, tiek ir šiek tiek „apkarpyti“ Hawaii Pro modeliai.

Dalis vaizdo plokščių (reikia suprasti, etaloninių) turės aušinimo sistemą, kurioje bus įdiegti du ventiliatoriai. Tai turėtų būti AMD atsakas į eilę metų besitęsiančią kritiką, jog etaloninių aušinimo sistemų triukšmo lygis yra labai didelis, ypač didelių apkrovimų metu. Juo labiau, kad konkurentui nVidia nuolat pavyksta aplenkti AMD šioje srityje.

Kartu tas pats šaltinis praneša, kad rinkoje gali pasirodyti grafiniai adapteriai su DDR3 atmintimi, tačiau tikėtina, kad tai bus jau ne GPU Hawaii savininkai. Pastarieji kol kas turėtų tapti bene vienintelėmis tikromis AMD naujienomis, tuo tarpu kiti nauji produktai bus gauti, pervadinant senus Radeon HD 7000 serijos modelius (o galbūt tiesiog jie bus atpiginti).

Priminsime, kad AMD savo partneriams GPU Hawaii pristatys jau rugsėjo pabaigoje, nors kai kurie ekspertai viliasi, kad kai kas bus pastebėta ir parodoje IFA 2013.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos