AMD Kaveri procesorių TDP neviršys 95 W


Dabartinė AMD hibridinių procesorių karta – APU Trinity ir juos pakeitę Richland – šiuo metu gaminami, naudojant 32 nm technologinį procesą. Vis tik ruošiama pamaina, kuri žinoma kodiniu pavadinimu Kaveri, bus pervesti į 28 nm technologinį procesą. Visa tai leidžia tikėtis, kad naujieji procesoriai pasižymės mažesniu energijos suvartojimo lygiu, o atitinkamai bus sumažintas ir TDP lygis.

lisa-su-shows-apu-kaveri

Puslapis Expreview rašo, jog motininės plokštės ASRock FM2A88X Extreme6+ aprašyme jau galima rasti užuominų apie Socket FM2+ procesorius, kuriais ir turėtų tapti APU Kaveri. Nurodomas TDP lygis sudaro 95 W. Dabartiniai APU Richland modeliai turi 100 W TDP. Tokiu būdu, energetinio apetito sumažėjimas iš tikrųjų bus.

Gali atrodyti, kad 5 W skirtumas yra nežymus, tačiau reikia prisiminti, kad APU Kaveri gaus naujos kartos skaičiavimų branduolius su Steamroller architektūra, o taip pat GCN grafikos posisteme, kurioje gali būti iki 512 universalių grafinių procesorių, o tai prilygsta dabartinei vaizdo plokštei Radeon HD 7750.

Be to, deklaruojamas TDP lygis paprastai aktualiausias kompanijoms, kurios užsiima aušinimo sistemų gamyba, o ir faktinis skirtingų kartų APU energijos suvartojimas gali būti skirtingas dėl įvairių optimizacijų bei energijos taupymo režimų įdiegimo.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos