AMD serveriniai 64 bitų procesoriai su ARM architektūra pasirodys 2014 m.


Negalėdama „įkasti“ savo konkurentui – kompanijai Intel – x86 architektūros serverinių sprendimų rinkoje, kompanija AMD ketina imtis kitokios taktikos. AMD viceprezidentė Lisa Su patvirtino, jog kompanija ketina jau 2014 m. I ketvirtyje savo partneriams pasiūlyti serverinius 64 bitų procesorius, kurie bus sukurti, naudojant ARMv8 mikroarchitektūrą, praneša puslapis PCWorld.

amd-seattle-arm-cpu-64bit

Naujasis projektas vadinasi „Seattle“. Jis numato, kad bus sukurti energetiškai efektyvūs ARM procesoriai, kurie gaus iki 16 skaičiavimų branduolių, dirbančių 2 GHz ar didesniu dažniu, palaikančių 64 bitų instrukcijas, turinčių integruotus 10 Gbit/s tinklo kontrolerius, palaikančius SATA sąsajas, aparatinį šifravimą ir duomenų suspaudimą bei kitas technologijas. AMD Seattle bus gaminami, naudojant 28 nm technologinį procesą.

AMD sprendimai su ARM architektūra bus naudojami serveriuose, kuriems keliami ypač dideli energijos suvartojimo reikalavimai ir kurie bus naudojami pagrinde WEB užduotims atlikti. Šiuo metu AMD gali pasiūlyti energetiškai efektyvius x86 architektūros Opteron X procesorius, kurio TDP lygis neviršija 9 W. Vis tik naujieji sprendimai su ARM architektūra bus ne tik produktyvesni, tačiau ir iki keturių kartu taupesni, o serveriams, ypač naudojamiems duomenų centruose, tai yra ypač aktualus dalykas.

AMD-Server-Roadmap-2014

Serijiniai produktai su AMD Seattle procesoriais turėtų pasirodyti 2014 m. II ketvirtyje. Tikėtina, kad prie projekto prisidės AMD dukterinė firma SeaMicro, kuri buvo įsigyta 2012 m. pavasarį ir iki tol gamino kompaktiškus serverius (tiesa, tik su Intel Atom procesoriais).

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos