AMD Radeon R9 290X anonsas: baigiamieji žodžiai


Koks buvo pirmasis Radeon R9 290X ir jaunesnių R-200 Series vaizdo plokščių anonso etapas, tiesiogiai anonsą stebėjusiems žmonėms aiškinti nereikia. AMD marketingo specialistų išradingumas privedė prie to, kad pristatymo metu nei renginio dalyviai, nei viską tiesiogiai stebėję žiūrovai neturėjo informacinio pranašumo. Jokios išankstinės informacijos spaudai nebuvo, o tokia taktika panaši į Apple.

Tiesa, reikia pažymėti, kad tiesioginė transliacija kartais sėkmingai nutrūkdavo, tuo tarpu apie naująsias vaizdo plokštes buvo pasakyta labai mažai. Technologijų atveju naujovėmis tapo Mantle ir TrueAudio. Apie antrąją, kuri susijusi su garsu, pabandysime papasakoti kiek vėliau, o dabar norėtųsi susikoncentruoti ties grafika.

amd-r-200-series-names

Visų pirma, buvo paskelbta nauja vaizdo plokščių pavadinimų sistema. Dabar vaizdo plokščių klasė žymima simboliais R9, R7 ir R5 – nuo galingiausios, funkcionaliausios ir žemiau. Beje, integruoti į procesorius GPU taip pat apsiginkluos nauja pavadinimų sistema, todėl painiavos iš pradžių atsiras ir čia.

Vaizdo plokštės modelio pavadinimą sudaro trys arba keturi simboliai. Volcanic Islands šeimoje pirmasis bus skaitmuo „2“ – tai reiškia, kad vaizdo plokštė turi antros kartos GCN architektūrą. Kiti du skaičiai – tai sąlyginė nuoroda į spartos lygį. Galiausiai raidė „X“ reiškia, kad prieš mus yra greičiausia vaizdo plokštė iš dviejų galimų.

Beje, ekspertų nuomonės dėl galimybės rinkoje pasirodyti Radeon R9 290 modeliui išsiskyrė: kai kas iš renginio dalyvių tvirtina, kad jiems prabėgomis buvo parodyta ši versija, kiti lauks spalio mėnesio vidurio, kad įsitikintų, jog ji egzistuoja. Beje, spalio 3 d. bus galima rezervuoti naujausią AMD flagmaną, tuo tarpu prekyboje debiutas numatytas ne anksčiau šių metų spalio mėnesio vidurio.

Radeon R9 290X kainos gamintojas kol kas nepaskelbė, tačiau žinoma, kad ribota partija komplekte turės pilną žaidimą Battlefield 4 versiją. Su jo kūrėjais AMD bendradarbiavo ypač glaudžiai, ir čia reikėtų papasakoti apie iniciatyvą Mantle.

Mantle – tai savotiška DirectX alternatyva, kuri leidžia geriau atskleisti tų žaidimų platformų potencialą, kurias naudoja AMD grafiniai sprendimai. Nereikia pamiršti, kad čia priklauso ir naujosios Microsoft bei Sony žaidimų konsolės Xbox One ir PS4. Tai yra būtent tas AMD žodžių patvirtinimas, kad naujos konsolės padeda žaidimams progresuoti ir asmeninių kompiuterių segmente.

Reikia pažymėti, kad Battlefield 4 kūrėjai taip pat prisipažino, jog numatyta optimizacija AMD aštuonių branduolių procesoriams. Žodžiu, abi pusės gana neblogai susidraugavo, ir dabar reikia sulaukti Intel bei nVidia reakcijos į panašias optimizacijas, kurios šias dvi kompanijas, panašu, aplenkė. Daugiau apie technologiją Mantle kompanija AMD žada papasakoti lapkričio 11-13 d. kūrėjams skirtame forume APU13.

radeon_r-200_series_specs

Kolegos iš puslapio Anandtech kai kurias Volcanic Islands charakteristikas patalpino vienoje lentelėje. Autoriai įsitikinę, kad pažangios garso technologijos AMD TrueAudio palaikymas numatytas tik Radeon R9 290X ir Radeon R7 260X atveju, ir tai lėmė kai kurie aparatiniai skirtumai. Akivaizdu, kad Radeon R9 280X, Radeon R9 270X ir Radeon R7 250 – tai pervadinti Southern Islands (Radeon HD 7000 serija) sprendimai, tačiau tam tikros detalės paaiškės vėliau.

AMD deklaravo, kad Radeon R9 290X atminties pralaidumas sudarys 300 GB/s, skaičiavimų sparta – 5 TFLOPs, operatyvios atminties kiekis – 4 GB GDDR5. Tai leidžia daryti išvadą, kad tam tikrais atvejais naujokas bus apie 10% spartesnis už nVidia GeForce GTX Titan, tačiau galutinę išvadą bus galima daryti tik po nepriklausomų testų.

Radeon R9 290X jau gavo nemažai apžvalgininkų, taigi testai tikrai pasirodys jau spalio 2 d. Gandai, kad naujasis AMD flagmanas turi 512 bitų magistralę, taip pat pasitvirtina – tą parodo paskelbtos Radeon R9 290X specifikacijos. Atminties dažnis, ekspertų teigimu, turėtų būti ne mažesnis nei 4700 MHz.

Svarbu pažymėti, kad Radeon R9 290X palaikys monitorius su Ultra HD (3840 x 2160) raiška. Ši galimybė numatyta ir Radeon R7 klasės vaizdo plokštėms. Be to, technologija Eyefinity dabar numato, kad galima pasinaudoti bet kuriomis vaizdo išvestimis ir jų kombinacijomis, norint vienu metu prijungti kelis ir daugiau monitorių.

2 komentarai (-ų)

  1. Kapitonas Ignas parašė:

    Nu laukiam MaxWell dabar

  2. zet parašė:

    kazkaip tikejausi daugiau. Laukiam galutiniu testu. Idomu kaip spartinasi. Nes gtx780 OC daug kur lenkia titana. Tad kolkas man nera skirtumo (ziurint i siuos testus) kodel nepaemus pvz asus ar msi gtx780 OC kortos ar sia R9 290X. O 1 ar 2 fps man itakos neturi, tai nebent anp popieriaus graziai atrodo.

    Nes jei simboliskai lenkia titana, nvidijai reikes nedaug pirstu pajudinti, kad dar grietines isspausti is savo dabartiniu branduoliu.


Kitos kategorijos naujienos