AMD TrueAudio: ilgo kelio pradžia?


Viena iš didžiausių intrigų naujose AMD Volcanic Islands vaizdo plokštėse buvo net ne grafika, o galimybė dirbti su daugelio kanalų garsu. Kompanija naują technologiją vadina terminu TrueAudio, tačiau kas tai yra iš tikrųjų – ne visai aišku.

Buvo pareikšta, kad TrueAudio – tai „pilnai programuojamas garso varikliukas“. Jo pasirodymas, AMD atstovų teigimu, sukels tokį pat perversmą, kaip ir programuojami pagrindiniai grafikos elementai. Teigiama, kad tai yra naujas garso aplinkos lygmuo. Kitais žodžiais tariant, su TrueAudio žmogaus smegenis galima taip apgauti, kad jis neatskirs kompiuterinės garso aplinkos nuo realios.

AMD_Volcanic_Islands_R7_R9_TrueAudio

Reikia pripažinti, kad panašių frazių mes girdėjome tiek daug ir tiek dažnai, kaip ir komentarus apie fotorealistiškos grafikos pasiekimą. Vis tik AMD daro dar vieną žingsnį į priekį, o ar jis bus labai svarus, mes pamatysime labai greitai.

Kalbant apie TrueAudio aparatinę prigimtį, ekspertų nuomonės išsiskyrė. Kompanijos AMD atstovai kalbėjo apie garso apdorojimą grafinio procesoriaus pajėgomis – tam bus panaudojami lygiagretūs skaičiavimai. Galima suprasti, kad specialaus skaitmeninio signalo procesoriaus nebus. AMD manymu, tai suteikia galimybę žaidimų kūrėjams grafikos ir garso kodą kurti tuo pačiu metu, nors iki šiol erdvinis garsas turėjo būti „įsiūtas“ atskirai.

Tuo pačiu metu pranešama, kad TrueAudio jau dabar prieinamas tam tikriems grafiniams adapteriams, tame tarpe – Radeon R7 ir R9 serijoms. Jei technologijos esmė būtų vien tik lygiagretūs skaičiavimai, ją galėtų palaikyti ir kitų serijų vaizdo plokštės, įskaitant dabartinius modelius, priklausančius Radeon HD 7000 serijai. Tai verčia manyti, kad be aparatinės modifikacijos nepasieita.

TrueAudio_600

Turbūt nesunku suprasti, iš kur dygsta TrueAudio „ausys“. Kompanijos AMD platforma tam unifikuota, ji naudojama ir naujos kartos konsolėse. Asmeninių kompiuterių rinkoje garsas atlieka svarbų, tačiau ne lemiamą vaidmenį, jei kalbėtume apie masinį žaidėją. Konsolių savininkams, kurie patogiai įsitaiso priešais televizorių, garsas reiškia kur kas daugiau. Reikia suprasti, kad kompanija Sony aktyviai dalyvauja kuriant suderinamas garso sistemas, perspektyvoje tai gali leisti apeiti Dolby licencinę politiką, o čia jau ir iki kino filmų netoli…

Taigi ką geresnio gausime su TrueAudio pasirodymu? Natūralų aidą, tūkstančius balsų virtualių žaidimo herojų minioje, daug tikslesnį garso šaltinio nustatymą virtualioje erdvėje, procesoriaus skaičiavimų branduolių išlaisvinimą (tegu atlieka kitas užduotis) ir daug ką kita, apie ką galbūt net pati AMD dabar negalvoja. Kaip sakoma, pagyvensime, paklausysime.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos