AMD Volcanic Islands vidutiniokai gaus naują aušinimo sistemą


Kompanija AMD ruošia ne tik naujas aukščiausios klasės vaizdo plokštes su GPU Hawaii, tačiau ir vidutinio lygio sprendimus su grafiniu procesoriumi Curacao. Tokie grafiniai sprendimai turėtų priklausyti Radeon R9-270 serijai, jos pakeis dabartines Radeon HD 7870 ir Radeon HD 7850.

Šį kartą buvo paviešintos galingiausio modelio su GPU Curacao Pro nuotraukos. Jose galima matyti, kad vaizdo plokštė gavo gana originalią aušinimo sistemą. Panaši sistema kol kas AMD grafiniuose adapteriuose dar nebuvo naudojama. Viduryje galima matyti ventiliatorių su apvaliu radiatoriumi ir termo vamzdeliu, skrodžiančiu aliuminio plokšteles.

AMD-R9-270-Curacao-Pro-01 AMD-R9-270-Curacao-Pro-02

Nuotraukoje matyti, kad vaizdo plokštė turi 6-pin papildomo maitinimo lizdą, taigi vaizdo plokštės maksimalus energijos suvartojimo lygis neturi viršyti 150 W. Tai nėra daug, tačiau gamintojas nusprendė, modifikuodamas aušinimo sistemą. Dabar karštas oras išmetamas ne tik pro galinę sienelę, tačiau ir per šonuose esančias angas. Mažiau karšto oro – vėsesnis grafinis procesorius ir maitinimo posistemė, taigi ventiliatorius dėl mažesnių temperatūrų kels mažiau triukšmo. Turbūt, tokia buvo gamintojo logika.

Deja, šiuo metu be šių nuotraukų nėra jokios papildomos informacijos apie technines specifikacijas. Tikėtina, kad GPU Curacao turinčios vaizdo plokštės debiutuos dar šiais metais kartu su flagmanais GPU Hawaii. Pastarųjų anonsas numatytas rugsėjo 25 d.

Beje, tai nėra vieninteliai AMD naujokai. Jauniausiais Volcanic Islands atstovais turėtų tapti modeliai Radeon R7-250 (Oland XT) ir Radeon R7-240 (Oland Pro). Pirmoji turėtų pakeisti Radeon HD 7770, tuo tarpu antroji – Radeon HD 7750. Naujosios vaizdo plokštės turėtų būti tik šiek tiek spartesni už savo pirmtakus.

HIS-Radeon-R7-240 HIS-Radeon-R7-240-IceQ

Vienas komentaras

  1. slaker parašė:

    kada sios plokstes pasirodys?


Kitos kategorijos naujienos