Apple A7 du branduoliai sutriuškino keturis Snapdragon 800


Kompanija Apple savo išmaniojo telefono iPhone 5S anonso metu gana daug kalbėjo, kad naujasis flagmanas gavo procesorių Apple A7 su 64 bitų instrukcijų palaikymu. Tai buvo pateikta kai vienas didžiausių naujoko privalumų. Antra vertus, apie technines specifikacijas buvo nutylėta, tačiau ilgam išlikti paslaptimi ši informacija negalėjo.

Apple-A7-pristatymas

Ekspertai išsiaiškino, kad nepaisant visų kitų architektūrinių patobulinimų Apple A7 išliko 2 branduolių procesoriumi. Tiesa, progresas stebimas net ir šioje srityje. Pati Apple teigia, kad skaičiavimų branduoliai su ARMv8 architektūros elementais ir integruota grafikos posistemė Imagination PowerVR Series 6 už savo pirmtaką yra žymiai spartesni.

iphone-5s_specs

Ar tai tiesa, nusprendė išsiaiškinti puslapio Anandtech žurnalistai. Testams buvo pasitelktas ne tik iPhone 5S, tačiau ir Android sprendimai, iš kurių galingiausi turėjo 4 branduolių procesorių Qualcomm Snapdragon 800. Kaip žinia, tai yra galingiausias Qualcomm sprendimas, dirbantis už Apple A7 dar ir didesniu taktiniu dažniu. Vis tik testai parodė, kad šiuolaikinės aplikacijos ir įprastos užduotys greičiau atliekamos su sparčiais dviem branduoliais. Reikia pripažinti, kad Apple atliko tikrai puikų darbą.

apple-a7-vs-snapdragon-800-browsermark-2 apple-a7-vs-snapdragon-800-google-octane

apple-a7-vs-snapdragon-800-kraken-bench

apple-a7-vs-snapdragon-800-sunspyder

Tokiu būdu, galima drąsiai konstatuoti, jog net ir keturi branduoliai iš tikrųjų gali būti pertekliniai, atsižvelgiant į dabartinių aplikacijų darbo specifiką, o kartais netgi žalingi (trumpėja baterijos darbo laikas; būtinybė diegti didesnės talpos akumuliatorius pastorina ir pasunkina mobilų įrenginį, neretai tai atsiliepia ir kainai).

Apie 8 branduolių mobilius procesorius apskritai galima kalbėti kaip reklaminį triuką vartotojams privilioti – realios naudos iš jų kol kas nesimatys, ir tai puikiai demonstruoja netgi stacionarių kompiuterių segmentas.

Beje, kad Apple A7 su 64 bitų palaikymu gali pretenduoti ir į asmeninius kompiuterius, rodo žemiau pateiktas testas. Kaip matyti, kai kur aplenkiami net geriausi AMD ir Intel mobilūs procesoriai.

apple-a7-vs-intel-bay-trail

15 komentarai (-ų)

 1. Zero parašė:

  Kur Quadrant , AnTuTu , Smartbench , Vellamo ?

  • guru parašė:

   vellamo yra qualcomm sukurtas testas. čia bet kam akivaizdu, kas laimėtų, net neverta testuoti.

 2. aaaaa parašė:

  Sudus cia raso. Nuo kada galaxy s4 ir s3 geriau pasirodo uz htc one??? ir htc one x+ geriau uz htc one? Vien del situ netikslumu galima visiskai abejoti visu testu. FACEIT, jusu saltiniai labai svaigsta.

  • Tomas parašė:

   Pilnai pritariu tau Nu bet rimtai! kokie cia testai padaryti,pideru gal 🙂

 3. Mikstmakeliukst parašė:

  Še tau kad nori!kai durė tai durė applas su savo a7 performansu tiesiai android mega hardware aparatu geekams i paširdžius.Jie itin megsta pasišaipyti iš apple dėl didelių skaičiukų trukumo o dabar tokia žinia nukrito.

  • assasiner223 parašė:

   dar net nepradejo pardavinet ir jau sakai kad sitie testai tikri?

 4. rokazs1 parašė:

  Tiesa čia ar ne tiesa, man nerūpi, bet apple puikiai parodo, kad ne gigahercai ir branduolių gausybė, o softo optimizacija yra viskas 🙂

  • zet parašė:

   nu obuolys rado jam palankius testus, paskui samsungus ras sau palankius testus, kol kas tai tik tiek.

 5. Ignas parašė:

  kazkaip nerealei atrodo 😀

 6. fanas parašė:

  apple procai kaip lietuvos krepsinio rinktine – rezultatas teigiamas. sveikinu ir rinktine ir apple, super pavaro, visiems kala i klyna !!!

 7. zet parašė:

  istikruju tai smartphone’ams proco lygis tampa toks, kad jau nera labai svarbu kas laimi ar pralaimi, nes ir tie ir tie procai susitvarko su savo darbu. Nebent ateiti prisijungsi klavetura, monika per koki specialu dock station’a skirta smartphone’ams ir galesi pilnavertiskai dirbti kaip dabar tai daroma su nesiojamais kompais.

  Kazkaip svarbu kiek procas valgo, kaista, bet vistiek, man ekranas isnaudoja 50-70% visos energijos.


Kitos kategorijos naujienos