Apple vadovai papasakojo, kaip jie dirbo prie iOS 7


Neseniai leidinys Bloomberg Businessweek publikavo interviu su trimis kompanijos Apple aukščiausio lygio vadovais: generaliniu direktoriumi Tim Cook, taip pat viceprezidentais Jonathan Ive (atsakingas už dizainą) ir Craig Federighi (programinės įrangos padalinio galva). Iš pradžių buvo pateikta santrauka, tačiau dabar pasirodė daug įdomesnė, pilna interviu versija, kurioje J. Ive ir C. Federighi papasakojo nemažai įdomių dalykų.

apple-ive-federighi-640

Apple viceprezidentai Jonathan Ive (kairėje) ir Craig Federighi

„Man atrodo, kad Jonny ir aš, mes abu norėjome padaryti kažką įspūdingo“, – teigė Federighi apie iOS 7 kūrimo procesą. Jis pažymėjo, jog komanda, kuri užsiėmė naujos operacinės sistemos versijos vartotojo grafine sąsaja, labai glaudžiai dirbo su dizainerių grupe, nors anksčiau bendradarbiavimas nebuvo toks artimas.

Antra vertus, Jonathan Ive teigimu, bendravimo pokyčiai nebuvo labai dideli, kadangi tai buvo ankstesnio bendradarbiavimo tąsa – tiesiog dabar viskas vyko kiek glaudžiau.

Vyriausiasis Apple dizaineris taip pat papasakojo, ką jis mano apie pirmąją žmonių ir kūrėjų reakciją į iOS 7, kai ši buvo pademonstruota renginyje WWDC 2013. Jo teigimu, „tai yra tik istorijos pradžia“, tad tikėtina, jog dar galima tikėtis, kad operacinės sistemos dizainas evoliucionuos toliau.

Abu Apple vadovai kalba, kad nors dauguma žmonių jau žino, kaip elgtis su išmaniuoju telefonu, kompanija leido sau truputėlį paeksperimentuoti ir įdiegti netradicinių sprendimų. Jie mano, jog vartotojams dabar nereikalingos analogijos iš realaus fizinio pasaulio, kad galėtų bendrauti su stikliniu sensoriniu ekranu.

Galiausiai Jonathan Ive ir Craig Federighi pasisakė apie dabartinį Apple vadovą Tim Cook. Jie mano, kad dabartinis generalinis direktorius yra pagrindinis Apple vertybių saugotojas. Reikia suprasti, kad taip buvo pritarta Steve Jobs sprendimui Tim Cook pasirinkti savo pamaina kompanijos vadovo poste.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos