Apple galvoja apie mobilius įrenginius, kuriuos įkrautų saulės energija


Kai kurių JAV valstijų klimatinės sąlygos leidžia pasinaudoti alternatyvių energijos šaltinių teikiamais privalumais – ant namų stogų galima matyti saulės baterijas. Ne išimtis ir kompanijos Apple duomenų centras Šiaurės Karolinoje. Čia esančios Apple saulės jėgainės galingumas sudaro 20 megavatų, kurios galingumą kompanija dar planuoja išplėsti.

Šiuo metu jau galima įsigyti iPhone dėklus, turinčius saulės baterijas

Šiuo metu jau galima įsigyti iPhone dėklus, turinčius saulės baterijas. Tačiau tai tik pradžia

Jau ne kartą buvo rašoma, kad kai kuriuose savo patentuose Apple kalba apie galimybę naudoti saulės energiją mobilių įrenginių įkrovimui. Vienas iš išradimų apskritai kalba apie sensorinio ekrano ir saulės baterijos hibridą. Taip pat neatmetama galimybė, kad jei rinkoje pasirodys Apple išmanusis laikrodis, jo ekranas irgi išnaudos alternatyvų energijos šaltinį – belieka tik tokių mobilių įrenginių energijos suvartojimą sumažinti iki ypač patrauklaus rodiklio.

Puslapis Apple Insider praneša, kad Apple puslapio skyriuje, kuriame kalbama apie laisvas darbo vietas, atsirado specialisto pozicija. Ekspertas turėtų dirbti su specialia danga, patalpinama ant įvairių paviršių. Vieni analitikai spėja, kad tai susiję saulės baterijų kūrimu, kiti – kad tai alternatyvios dangos, kurios naudojamos kaip metalizuotas elektromagnetinis ekranas mobilių įrenginių viduje.

Įdomu tai, kad Apple reikalingas specialistas ne specialios dangos gamybai, o jos patalpinimui ant paviršių. Pageidaujama, jog būtų patirties, bendraujant su tiekėjais iš Azijos, mokama spręsti problemas ir dirbti komandoje. Tai reiškia, kad Apple jau dabar ruošiasi mobilių produktų serijinei gamybai, o pirmuoju bandymu galėtų tapti, pavyzdžiui, iPhone 6 arba naujos kartos iPad. Ir nors saulės baterijos – tik vienas iš variantų, tam tikrą plėtros vektorių galima įžvelgti.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos