Tim Cook: mes niekada nenorėjome pardavinėti pigių išmaniųjų telefonų


Kol žiniasklaida publikuoja laimingus veidus pirmųjų žmonių, įsigijusių naujuosius Apple telefonus, leidinys Bloomberg Businessweek pasidalino gana reta medžiaga – interviu su trimis kompanijos Apple atstovais, tarp kurių – ir generalinis direktorius Tim Cook. Paprastai Apple vadovybė interviu neduoda, o čia visas pokalbis vyko, užduodant provokuojančius klausimas, dėl to interviu tampa dar vertingesnis.

Apple Inc. CEO Tim Cook addresses the crowd during the Apple Worldwide Developers Conference (WWDC) 2013 in San Francisco

Apple vadovas Tim Cook renginyje Worldwide Developers Conference (WWDC) 2013

Tim Cook pradėjo nuo Apple naudojamos kainodaros išmaniųjų telefonų rinkoje, kuri po iPhone 5C pasikeitė labai nežymiai. Kompanijos galva paaiškino, kad Apple nekėlė sau užduoties išleisti pigių išmaniųjų telefonų.

Apple vadovo teigimu, rinkos skaidymas su brangiais iš prieinamais telefonais yra neišvengiamas. Tačiau buvo kategoriškai pareikšta, kad Apple neužsiims „visokiu šlamštu“, kuris formuoja žymią rinkos dalį. Egzistuoja rinkos segmentas, kuriame pirkėjai nori gauti maksimaliai ryškius įspūdžius iš produkcijos naudojimo, ir Apple pasiruošusi patenkinti jų poreikius.

Konkurencija su Android kompanijos Apple galvos taip pat nejaudina, kaip ir kompanijos akcijų kursas. Antruoju atveju jis nejaučia euforijos, kai akcijų kainos kyla, tačiau nesiruošia sau „pjaustyti venų“, kai jos krenta. Jis palygino akcijų svyravimą su amerikietiškais kalneliais – prie tokių aukščio perkryčių Tim Cook pripratęs.

Kalbėdamas apie mobilių operacinių sistemų dvivaldystę, Apple vadovas taip pat tvirtai laikosi savo įsitikinimų. Android ekosistemą jis laiko per daug fragmentuota ir tam tikromis vietomis greitai senstančia. Bent jau tuo įsitikinęs Tim Cook.

Apple vadovas tvirtina, kad Android rinkos dalis niekaip jo neįtikina, kad ši platforma yra pranašesnė – iOS vartotojų pasitenkinimo lygis yra aukštesnis, o ir įsigytų įrenginių naudojimo aktyvumas yra didesnis. Jei atsižvelgtume į Tim Cook logiką, Android gerbėjai perka naujausius išmaniuosius telefonus, paskui juos padeda į stalčių ir raudoja nelaimingi, arba slapčia žvalgosi į iOS pusę. Atitinkamai ir Android vartotojai neatspindi oficialios statistikos.

Apple vadovas jo kompanijos naudojamą strategiją (tiek programinės, tiek ir aparatinės įrangos srityje) laiko labai populiaria šiuolaikiniame pasaulyje. Kompanija Microsoft įsigijo Nokia mobilių įrenginių gamybos padalinį vien tam, kad būtų panaši į Apple. Tim Cook teigimu, suomių kompanijos klaida buvo ta, kad ji per mažai dėmesio skyrė inovacijoms. Jei nebus inovacijų, visa tai gali baigtis labai blogai, įsitikinęs Apple vadovas. Štai tokie kategoriški pareiškimai, kuriuos ir siūlome pakomentuoti mūsų skaitytojų.

4 komentarai (-ų)

 1. Kapitonas Ignas parašė:

  Labai daug tiesos pasake ^^

  • .... parašė:

   ar tikrai ? Mano galva tiek androidas tiek ios neisdirbtos, viena turi vienus trukumas, kita – kitus. Skirtumas kaina.

   • Kapitonas Ignas parašė:

    Na as nesakau kad Androidas š, tiesa abi OS turi trukumu, bet kainu skirtumas tikrai didelis

 2. Paulius parašė:

  Nežinau kokiame segmente toks kainų skirtumas, nes flagmanai tarkim ir Samsung ir Apple kainuoja panašiai, jei nesirinksi aifono su 32 gb.

  Tim’as labai vertina savo kompaniją, kaip gi gali Apple kompanijos vadovas sakyt, kad konkurentai daro kažką geriau. Kad Apple produktai kažkuo prastesni, taigi pasmerktu vienu sakiniu savo kompaniją. Ir tas Cook’o posakis, kad „nusipirkę androidus žmonės juos padeda į stalčius ir tyliai žiūri į Apple pusę“ – šlamšto lygio posakis, visiškai.
  Turėjau aifoną 4, patiko jis man, bet dabar įsigijau Samsung Galaxy s4 ir nesigailiu, nesidairau į senuko aifono pusę. Tiesa, naudoju abu, bet jei kažkurio nebūtų – tai menka problema.
  Nors iš tikro abi stovyklos turėtų pasimokyti viena iš kitos. Android galėtų būti labiau optimizuota, o ios labiau fragmentuota.


Kitos kategorijos naujienos