Bill Gates pripažino, kad mygtukų derinys Ctrl-Alt-Delete – klaida


Visi mes kada nors esame spaudėme trys mygtukus – Ctrl-Alt-Delete – vienu metu. Netgi dabar operacinėje sistemoje Windows 8  su šiuo mygtukų deriniu galima užblokuoti ekraną arba paleisti užduočių tvarkyklę. Trumpai tariant, visa tai labiau priklauso istorijai, nei karštų ginčų objektui. Tačiau Bilo Geitso (Bill Gates) teigimu, jis tai laiko didžiule klaida.

bill-gates-why-winxp

Lėšų rinkimo Harvardo universitete metu vienas iš Microsoft įkūrėjų pripažino, kad niekas iš pradžių neketino diegti tokios klavišų kombinacijos, kaip Ctrl-Alt-Delete. „Tai buvo klaida“, – teigė jis. „Šiam reikalui mes norėjome sukurti vieną mygtuką, tačiau kolega, kuris kūrė IBM kompiuteriams skirtą klaviatūrą, nenorėjo mums padaryti šio mygtuko.

Iš tikrųjų, atsakomybę už Ctrl-Alt-Delete kombinacija turėtų prisiimti inžinierius David Bradley, kuris dirbo prie pirmojo IBM PC projekto. Antra vertus, jei tai klaida, jos istorija siekia ilgus metus – ji tikra ilgaamžė, kadangi net šiandien visa galybė Windows vartotojų ją naudoja.

Pats inžinierius D. Bradley šiuo klausimu pasakė labai paprastai: „Galbūt aš tai ir sugalvojau, tačiau Bilas [Geitsas] padarė Ctrl-Alt-Delete iš tikrųjų garsia.“ Jis teigė, kad visiškai neįsivaizduoja, kodėl Microsoft sugalvojo šią mygtukų kombinaciją padaryti prisijungimo komanda. „Kodėl jei naudojo visa taip ilgai, aš nežinau. Spėju, kad jiems tai kažką reiškė.

Žemiau pateikiamas pilnas vaizdo klipas, kuriame kalbinamas Bilas Geitsas. Komentarą apie Ctrl-Alt-Delete galima išgirsti nuo 16:30.

3 komentarai (-ų)

 1. zet parašė:

  o man tai super. Kai interface’as neveikia, pvz net pele neveikia ar jos nesimato del neveikiancio interface’o, suveikia „slapta“ kombinacija. Ji yra simtus kartu padejusi ar procesus nukilinti ar dar ka.

  Gal klaida ta, kad ta slapta kombinacija dare daugiau negu slapta kombinacija.

 2. Remigijus parašė:

  Kai pripratę – gerai.

 3. Lietuvis parašė:

  Esmė ne tame, ką ji daro, bet, kad norint atlikti funkciją – reikia spausti tris klavišus vietoj vieno, kurio nepadarė dėl kažkieno klaidos ;).


Kitos kategorijos naujienos