Dell žada neapleisti asmeninių kompiuterių segmento


Kartais linksmi dalykai dedasi informacinių technologijų versle. Kol vienos viešos kompanijos svajoja apie savo akcijų išpirkimą, kitos kompanijos stačia galva skuba tapti viešomis – išplatinti savo akcijas, pasinaudojant IPO procedūra.

Dell prezidentas Michael Dell kompaniją mato ne kaip kompiuterių gamintoją (ibtimes.com nuotrauka)

Dell prezidentas Michael Dell kompaniją mato vis dar kaip kompiuterių gamintoją (ibtimes.com nuotrauka)

Štai kompanija Dell po ilgų peripetijų pagaliau nusprendė išpirkti savo akcijas, jos direktorių valdyba ir akcininkai priėmė naują plėtros strategiją. Nemažai dėmesio bus skiriama planšetėms ir asmeniniams kompiuteriams, verslo skirtiems kompleksiniams sprendimams, besivystančioms rinkoms, o štai apie Dell išmaniuosius telefonus teks užmiršti.

Eilinį kartą dabartinius Dell kompiuterių savininkus nusprendė nuraminti amerikiečių kompanijos finansų direktorius, kurį pakalbino puslapio Computerworld žurnalistai. Jis paaiškino, jog nors kompanija ir skirs daugiau dėmesio verslui skirtoms paslaugoms, tai visai nereiškia, jog bus pamiršta apie asmeninių kompiuterių gamybą ir tobulinimą. Priminsime, kad visai neseniai Dell tapo didžiausiu pasaulyje kompiuterinių monitorių gamintoju, o tai tik įrodo, jog su stacionarių kompiuterių segmentu ją daug kas sieja.

Informacinių technologijų ekspertai prognozuoja, kad programinių paslaugų srityje Dell susikoncentruos tiek virtualizacija ir sveikatos apsaugos sritimi. Kol kas Michael Dell vadovaujama kompanija vargu, ar ryšis įsigyti ką nors iš kitų sistemų valdymo platformas kuriančių firmų, kadangi tokio verslo vadovavimui Dell šiuo metu neturi reikiamos patirties. O ir finansinė padėtis tokia, kad dabar pinigų reikia akcijų išpirkimui, o ne naujiems pirkiniams.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos