Samsung Exynos 5 Octa jau kitąmet galės išnaudoti visus 8 branduolius


Kompanija Samsung pranešė, jog procesoriai Exynos 5 Octa greitu metu gaus technologijos Heterogeneous Multi-Processing (HMP) palaikymą ir galės praplėsti savo galimybes bei eliminuoti vieną iš kelių didelių problemų – negalėjimą vienu metu panaudoti visų aštuonių branduolių.

Dabartiniai Samsung Exynos 5 Octa procesoriai sukurti, naudojant koncepciją ARM big.LITTLE. Tai reiškia, kad yra naudoji du moduliai po keturis branduolius. Priklausomai nuo apkrovimo tipo, gali būti naudojami ypač spartūs Cortex-A15 branduoliai (tačiau jie yra netaupūs), tuo tarpu jei reikalingas nedidelis energijos suvartojimas, įjungiami Cortex-A7 branduoliai. Taigi šiandien Exynos 5 Octa gali aktyvuoti tik vieną modulį, t.y. daugiausia keturis branduolius.

Technologijos Heterogeneous Multi-Processing dėka procesorius galės pasinaudoti visų aštuonių branduolių paslaugomis vienu metu. Šiuo atveju bus galima įjungti tokius branduolius (ir tokį jų kiekį), koks reikalingas reikiamoms užduotims atlikti, o kartu užtikrinti sklandų mobilaus įrenginio darbą, pavyzdžiui, galės veikti vienas Cortex-A15 ir du Cortex-A7 branduoliai ir pan.

Teigiama, kad technologijos HMP diegimas į procesorius Exynos 5 Octa prasidės šių metų IV ketvirtyje, taigi jau kitąmet galima tikėtis, jog juos gaus serijiniai išmanieji telefonai ir planšetiniai kompiuteriai.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos