Nauja Facebook veidų atpažinimo technologija sukėlė ES nepasitenkinimą


Praėjusios savaitės pabaigoje Facebook pasiūlė specialistams ir vartotojams susipažinti su naujomis privatumo politikos sąlygomis, kurios leis vartotojo profilio nuotrauką naudoti reklamos tikslais. Kartu buvo pranešta apie patobulintą tarnybos „Tag Suggest“ versiją, kuri automatiškai atpažįsta vartotojo veidą naujai patalpintose nuotraukose, o palyginimui pasitelkiamos anksčiau į Facebook atsiųstos vartotojo fotografijos. Tokiu būdu, save galima rasti nuotraukose, kurios yra patalpintos galbūt net visiškai nepažįstamų žmonių.

face-recognition

Visus Facebook vartotojus atpažins, sukatalogizuos ir perduos tiems, kam reikia

Maloni naujiena: jei jūs iki šiol nebuvote pažymėtas kokiose nors fotografijose, tai ir dabar nieko naujo neatsitiks. Dar viena maloni naujiena: naująją galimybe galima išjungti socialinio tinklo nustatymuose.

O dabar apie nelabai malonias naujienas: Europos Sąjungos institucijos, kurios akylai stebi čia gyvenančių piliečių teises, primygtinai panorėjo susipažinti su naująja sistema, o kartu rekomendavo pašalinti šią galimybę, kad ji niekaip neįtakotų europiečių.

Po to, kai Facebook patenkina Airijos informacijos apsaugos komisijos reikalavimus, Vokietijos reguliavimo įstaigos labai nustebo, kad „Tag Suggest“ vis tik prieinama vokiečių vartotojams, o ši funkcija minima privatumo politikoje. Kodėl taip atsitiko, niekas negali pasakyti, kadangi ir pati Facebook atsisakė ką nors komentuoti šiuo klausimu.

Tradiciškai susiformavo dvi priešingos stovyklos, kai vieni pasisako „už“, o kiti – „prieš“. Europos šalių reguliavimo institucijos, užsimindamos apie kišimąsi į privatų gyvenimą neteisėtomis priemonėmis, natūralu, pasisako „prieš“. Savo ruožtu, Facebook teigia, jog reikia žiūrėti visiškai kitu kampu: vartotojas žinos, kad nuotrauka su jo atvaizdu kažkur patalpinta, o tai leis jam adekvačiai reaguoti ir apsaugoti savo privatų gyvenimą.

O tuo metu „tiesa slypi kažkur anapus“, kaip pasakytų vieno kultinio serialo kūrėjai.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos