Gigantiški robotizuoti sunkvežimiai karjere dirba 24 valandas per parą


Autonominė krovinių sistema, kuria kompanija Rio Tinto Iron Ore naudoja naudingų iškasenų pervežimui – tai kompleksas robotizuotų sunkvežimių, kurie transportuoja iškasenas, o taip pat šalina šalutinius gamybos produktus. Grubiai tariant, visa tai panašu į Google bepiločius automobilius, tik Rio Tinto Iron Ore sunkvežimiai iš tikrųjų yra milžiniški.

Kiekviena iš tokių krovininių transporto priemonių sveria 210 tonų, o jos matmenys sudaro 15 x 8 metrų. Aukščiau pateiktame vaizdo klipe aiškinama, kad šie robotai kompanijoje naudojami nuo 2008 metų gruodžio mėnesio. 2012 metų balandžio mėnesį buvo švenčiamas dar vienas pasiekimas: iš trijų šachtų buvo pervežtas 100 mln. tonų krovinių.

Nors 15 sunkvežimių dirba Pilbaro (Australija) regione, jie yra valdomi iš Perto miesto, kuris yra už 1500 km nuo naudingų iškasenų telkinio. Robotizuotų transporto priemonių sėkmės paslaptis – joms nereikia ilsėtis ir miegoti, galima dirbti visas 24 valandas per parą.

Kiekvienas sunkvežimis vienas su kitu gali bendrauti per bevielį ryšį, kartu pasitelkiama GPS, kliūtys taip pat apvažiuojamos autonominiu režimu. Bepiločiai sunkvežimiai gali apvažiuoti kitus automobilius arba sekti paskui juos. Viską kontroliuoja pagrindinis kompiuteris.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos