Intel išsidavė, kad Haswell buvo kuriami spartesni, nei yra dabar


Kadangi kai kurių paslapčių atskleidimas gali įtakoti daugelio kompanijų ateitį, mes apie jas sužinome tik tuomet, kai visa tai tampa tolima istorija. Pavyzdžiui, taip mes sužinojome, kad Nokia domėjosi galimybe įdiegti į išmaniuosius telefonus Lumia operacinę sistemą Android, tačiau tam bus nelemta išsipildyti, kadangi jos telefonų padalinį įsigijo Microsoft. Ši, pasirodo, taip pat slapčia testavo Surface išmaniųjų telefonų prototipus.

intel_haswell_logo_160

Žurnalistams iš puslapio Fudzilla konferencijoje IDF 2013 pavyko pabendrauti su Rani N. Borkar – Intel viceprezidente, kuruojančia procesorių architektūrų kūrimo klausimus. Pasirodo, prieš penkerius metus ponia R. Borkar vadovavo grupei inžinierių, kurie darbavosi prie Haswell procesorių.

Jei dabar mes matome, kaip Intel, manipuliuodama įvairiomis energijos suvartojimo matavimo metodikomis, stengiasi įsprausti Haswell procesorių TDP rodiklį į 4,5 W, tai šios architektūros projektavimo pradžioje pagrindiniu prioritetu buvo visiškai ne energetinis taupumas, o spartos lygis.

Trumpai tariant, tuomet kompanija Intel vis dar rūpinosi tuo, jog kiekviena nauja procesorių karta būtų žymiai greitesnė nei jų pirmtakai. Tai lėmė mažiausiai kelios priežastys: pirma, tais laikais AMD buvo žymiai stipresnis konkurentas. Antra, mobilių įrenginių mados tuomet dar nebuvo, tad ir energijos taupymas nebuvo toks aktualus.

Žinoma, kai tik prioritetai pradėjo keistis, Haswell procesoriai buvo tobulinami taip, kad būtų pasiektas kuo patrauklesnis energijos ir produktyvumo lygio santykis. Žinoma, kai kas gali priminti apie termo pastą po Haswell dangteliu ir suprastėjusį spartinimo potencialą, tačiau tai galėjo įtakoti jau nauji Intel prioritetai.

Antra vertus, negalima tvirtinti, kad procesorių gigantas visiškai nustojo domėtis spartos didinimo galimybe – tai galima matyti, pavyzdžiui, grafikos posistemės srityje. Bet kokiu atveju, laikas diktuoja savo madas, ir būtina prisitaikyti, kad išgyventum.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos