IBM forume Vilniuje – ryškiausios mokslo pasaulio asmenybės


Į tradicinį „IBM Forum 2013“ renginį Vilniuje šįmet atvyksta ryškiausios pasaulio mokslo žvaigždės. Ypatingas šių metų forumo svečias – Bijan Davari, IBM naujos kartos sistemų ir technologijų viceprezidentas, išskirtinės mokslininkų kastos „IBM Fellow“ narys.

Bijan Davari, IBM naujos kartos sistemų ir technologijų viceprezidentas

Bijan Davari, IBM naujos kartos sistemų ir technologijų viceprezidentas

Irane gimęs B.Davari Vilniuje skaitys pranešimą apie kompiuterijos ateities sistemas ir technologijas. Anot jo, technologijų ateitį labiausiai nulems puslaidininkių, kompiuterijos sistemų, programinės įrangos ir taikomųjų programų evoliucija. Tinklo tankio ir ryšio spartos augimas skatina naujos kartos kompiuterių architektūros, galinčios apdoroti didelius nestruktūrizuotų duomenų kiekius (angl. Big Data), kūrimą. Tai apima ir tokias vis aktualesnėmis tampančias veiklos sritis, kaip realaus laiko prognozinė analitika.

Kitas pranešėjas – Stevenas Adleris, IBM Informacijos ir atvirųjų duomenų strategas, pripažintas vienu įtakingiausių žmonių finansų sektoriuje. Jis dar 2009 metais pasiūlė rekomendacijas sisteminės rizikos tarybai, kurios šiuo metu yra finansinių nuostatų reformos tiek JAV, tiek Europos Sąjungoje dalis. S.Adleris skaitys pranešimą apie inovacijas ir augimą skatinančius informacijos produktus.

Didžiausio Lietuvoje kasmetinio technologijų ir inovacijų renginio „IBM Forum 2013“ dalyvių lauks ir daug kitų įvairių sričių technologijų specialistų bei verslo atstovų iš skirtingų šalių parengtų pranešimų aktualiausiomis IT temomis.

„Šių metų IBM forumo tema – „Išmaniosios idėjos išmaniai planetai“ – atspindi naujausias pasaulines technologines tendencijas: viena vertus, išmaniosios technologijos yra itin arti kiekvieno mobiliojo telefono ar planšetinio kompiuterio vartotojo; kita vertus, didžiulis kasdien generuojamos informacijos kiekis gali būti naudojamas išmaniai ir tvariai ateičiai kurti, – teigia „IBM Lietuva“ verslo vystymo direktorius Ainis Kavaliauskas. – Tai, kas prieš penkerius metus dar atrodė kaip mokslinė fantastika, šiandien jau yra taikoma tikrovėje.“

Renginys „IBM Forum 2013“ vyks rugsėjo 24 dieną Vilniuje, „Le Meridien Villon“ viešbutyje. Dalyvavimas nemokamas. Užsiregistruoti iki rugsėjo 23 dienos galima šioje svetainėje.

Šaltinis: 15min.lt

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos