IBM investuos $1 mlrd. į Linux plėtrą ir atviro kodo programinę įrangą


Korporacija IBM planuoja skirti „Linux“ operacinės sistemos plėtrai 1 mlrd. JAV dolerių. Už šiuos pinigus bus išplėstas „Linux“ kūrėjų pačioje IBM skaičius, atidarytas naujas „Linux“ plėtojimo centras ir sukurta „debesų“ platforma, leidžianti kitoms kompanijoms kurti ir internetu bandyti su „Linux“ suderinamą programinę įrangą, skelbia „The Wall Street Journal“.

ibm-headquarter

IBM skirtas milijardas dolerių „Linux“ branduoliui plėtoti bus panaudotas per artimiausius 4 – 5 metus, sakoma pranešime. Dėl šios investicijos sukurtos naujos technologijos bus naudojamos IBM serveriuose.

IBM jau seniai yra viena didžiausių atvirosios operacinės sistemos „Linux“ rėmėjų ir daug investuoja į jos naudojimo verslo segmente sprendimus. „Linux“ branduoliu paremtos operacinės sistemos jau tapo daugelio serverių platformų pagrindu, jos naudojamos „Google“ ir kitų didžiųjų interneto bendrovių duomenų centruose. Pati IBM „Linux“ branduolio operacinę sistemą „PowerLinux“ diegia „Power“ šeimos serveriuose.

Priminsime, kad visai neseniai kompanijos IBM, Google, Mellanox, NVidia ir Tyan suformavo organizaciją OpenPOWER Consortium – atviro kodo kūrėjams skirtą sąjungą, kurios centre atsidurs procesorių architektūra IBM Power. Aljanso rėmuose Power architektūra bus prieinama atviro kodo projektuose, taigi kiekvienas organizacijos narys galės pritaikyti IBM procesorių architektūrą savo konkretiems poreikiams.

Rinkos tyrimų bendrovės IDC duomenimis, šiuo metu apie 23 proc. įmonių ir organizacijų perkamuose serveriuose naudojama „Linux“ OS. „Microsoft Windows“ dalis šiame segmente sudaro apie 49 proc.

Šaltinis: Balsas.lt

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos