IDF 2013: Intel oficialiai pristatė Bay Trail procesorius


Antroji IDF 2013 rudeninės sesijos diena buvo skirta pasakojimui apie Bay Trail platformą, sukurtą naudojant 22 nm Silvermont architektūrą. Anksčiau visos šios klasės platformos asocijavosi su Intel Atom linija. Dabar situacija keičiasi.

Nuo šio momento Intel SoC mikroschemos išplis ne tik po planšetinių, tačiau ir nešiojamų kompiuterių segmentą, kuriame bus pasitelktas Celeron ir Pentium prekinis ženklas. Be padidėjusios spartos, kuri leidžia „atomams“ prasibrauti į PC segmentą, bus galima pasigirti suderinamumu ne tik su Windows, tačiau ir Android. Planšetinių kompiuterių gamintojai, kurie naudos Atom Z3000 serijos procesorius, galės naudoti abi operacines sistemas vienu metu.

intel-bay-trail-kristalas

Bendras Bay Trail skaičiavimų branduolių spartos lygis bus maždaug dvigubai didesnis, nei Atom Z2000 serijos, tuo tarpu integruota grafika paspartės trigubai. Pati Intel yra įsitikinusi Silvermont ir Intel HD Graphics pergale prieš konkurentus iš ARM stovyklos. Tačiau ar tai matosi realybėje?

Puslapio PC Watch žurnalistai jau spėjo pratestuoti Intel Bay Trail procesorius ir palyginti su konkurentais, o kartu konstatavo, kad „ne viskas auksas, kas auksu žiba“. Testai rodo, kad tik dabar Intel Atom Z3000 procesoriai susilygina su Qualcomm Snapdragon procesoriais.

bay-trail-3dmark-snapdragon-800

bay-trail-antutu-snapdragon-800

Reikia pažymėti, jog Intel grafikos posistemė šiek tiek nusileidžia Qualcomm Adreno grafikai. Antra vertus, Intel turi labai didelį pranašumą – ji yra visaapimanti, t.y. planšetės su Bay Trail-T procesoriais galės turėti stacionarią Windows, kai konkurentai suderinami tik su visiškai nepopuliaria Windows RT.

Dar vienu įdomiu Intel Atom Z3000 serijos ypatumu tapo technologija Intel Burst Technology 2.0. „Protingas“ energijos paskirstymas stebimas ne tik tarp branduolių ir pagrindinių blokų, tačiau ir taip tų modulių, kurie atsakingi už darbą su ekranu bei web kamera. SoC mikroschemos nuolat sudėtingėja, taigi išlaikyti TDP proto ribose pavyksta vis sunkiau ir sunkiau.

intel-bay-trail-power-sharing

Šiuo metu savo Intel Atom Z3000 procesorius Intel mato planšetiniuose kompiuteriuose, kurių apatinė kainų riba sudaro $199, ir kurie turi 7“ – 11,6“ ekranus; operacinė sistema – Android arba Windows 8. Kitas klausimas, ar patys gamintojai yra pasiryžę už tokią kainą siūlyti savo planšetinius kompiuterius? Ir ar nebus taip, kaip nutiko su ultrabookais, kai Intel žodžiai nelabai linkę atsispindėti galutinės produkcijos kainoje?

Biudžetiniams nešiojamiems kompiuteriams, transformeriams, kompaktiškiems stacionariems PC ir monoblokams kompanija Intel pasiūlys platformą Bay Trail-M, kurią sudarys procesoriai Pentium N3510, Celeron N2910, Celeron N2810 ir Celeron N2805. Nešiojami kompiuteriai kainuos mažiausiai $199, tiesa, sensorinis ekranas pabrangins iki $249. Transformeriai (pavyzdžiui, ASUS Transformer Book T100) kainuos nuo $349.

ASUS Transformer Book T100

Galiausiai platforma Bay Trail-D (ta pati Silvermont) pasirodys procesorių Pentium J2850, Celeron J1850 ir Celeron J1750 pavidalu. Tai bus modeliai, skirti stacionariems kompiuteriams, kurių kaina prasidės nuo $199 (~ 525 lt be mokesčių). Šiuo atveju ypač akcentuojami maži matmenys. Tokie kompiuteriai bus integruojami į monitorius, stalčius, pelenines ir visa kita, kas matosi ant kiekvieno vartotojo darbinio stalo. Surasti tokį kompiuterį bus labai sunku, ypač atsižvelgiant į tai, kad jie galės veikti be aktyvaus aušinimo.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos