IDF 2013: Intel papasakojo apie Merrifield, Quark ir implantus


Vakar duris atvėrė kompanijos Intel rengiamas rudeninis forumas IDF 2013, kuriame pradinį žodį tarė du žmonės – naujasis vykdomasis direktorius Brian Krzanich ir kompanijos prezidentė Renee James. Anksčiau su visu tuo pats vienas susitvarkydavo Paul Otellini, tačiau dabar laikai jau ne tie, ir tai matosi iš dabartinių Intel vadovų pasisakymų, praneša puslapis PC Perspective.

Iš pradžių Intel vadovai akcentavo naujos kartos Atom (Bay Trail) procesorius, kurie sukurti 22 nm technolgojos pagrindu ir kurie bus naudojami Android bei Winodws išmaniuosiuose telefonuose (ir ne tik juose). Brian Krzanich parodė telefoną su naujuoju 22 nm procesoriumi Merrifield. Kol konkurentai savo mobiliuose įrenginiuose naudoja 32 nm ir 28 nm procesorius, Intel visus žada nustebinti 22 nm modeliais, kurie turi Silvermont architektūrą.

01_idf2013

Kartu su Intel Merrifield bus tiekiamas ir modemas XMM7160, galintis veikti su 4G LTE (35-70 MB/s) standartu. 2013 metų pabaigoje bus pradėtas modemo XMM7260 tiekimas. Šis galės veikti jau 150 MB/s sparta, tuo tarpu 2014 metų versijos pradės draugauti su LTE Advanced standartu.

02_idf2013

Kitu žingsniu išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių srityje taps 14 nm procesorių gamyba. Tai bus Airmont architektūros atstovai. Detaliau apie juos bus papasakota 2014 metų pradžioje, tikėtina, IDf 2014 pavasario sesijoje, kuri tradiciškai vyksta balandžio mėnesį Pekine (Kinija).

Komercinis 14 nm procesorių platinimas bus pradėtas tik 2014 metų antroje pusėje. Kam skubėti, jei visi konkurentai, anot Intel vadovų, pagal technologinių procesų naudojimą atsilieka 2-3 metais?

03_idf2013

Dar vienu skambiu anonsu tapo projektas, kuris numato energetiškai efektyvių mikroschemų su nepaviešinta architektūra gamybą. Tai bus SoC Quark X1000, kurių tiekimas partneriams prasidės 2013 metų pabaigoje. Kol kas Intel Quark apgautas paslapties šydu. Teigiama, kad tipinis Quark X1000 energijos suvartojimo lygis sudaro 100 mW, o tai reiškia, kad galbūt Intel apsiginkluos MIPS arba ARM architektūra. Didžiausia tikimybė, kad tai bus pirmasis variantas, kadangi Intel sėkmingai licencijuoja šią technologiją iš kompanijos Imagination Technologies.

Intel vadovas patvirtino, jog SoC Quark X1000 kūrimu kompanija užsiims savarankiškai. Priklausomai nuo architektūros pasirinkimo, tai leis suprasti, kad bus tokių SoC mikroschemų užsakovas (-ai). Galbūt ne taip toli nuo teisybės buvo gandai, kad Intel ketina tapti Apple procesorių kontraktiniu gamintoju.

04_idf2013

Iš esmės, Quark pozicionuojamas kaip „Interneto daiktų“ platforma, kurioje bus galima rasti įvairius biometrinius daviklius, kuriuos bus galima panaudoti medicinos srityje, pavyzdžiui, implantuose. Ar leisite, kad jums po oda būtų implantuota Intel mikroschema? Taigi ateitis jau visai čia pat. Tačiau dabartinis tokia, kokia pavaizduota žemiau esančiame paveiksliuke. Juk tai Intel.

05_idf2013

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos