IDF 2013: Intel parodė, kaip atrodo Broadwell procesoriai


Konferencijos IDF 2013 antrąją dieną kompanija Intel ir toliau demonstravo savo naujienas. Klientams skirtų asmeninių kompiuterių padalinio vadovas Kirk Skaugen, kaip ir Intel generalinis direktorius Brian Krzanich, taip pat palietė Broadwell procesorių temą, o kartu leido visiems pasigrožėti, kaip atrodo 14 nm sprendimai.

idf-2013-broadwell-tdp

Visų pirma Kirk Skaugen nusprendė papasakoti apie Broadwell energetinį lygį. Tam buvo pasitelkti Y Series procesoriai Haswell ir Broadwell, kurie varžėsi teste Cinebench. Realiu laiku pademonstruota, kad Broadwell energijos suvartoja maždaug 28% mažiau, nei jo pirmtakas. Spartos lygis buvo panašus, tačiau Haswell vartojo vidutiniškai 6,8 W, tuo tarpu Broadwell – 4,9 W. Ir visa tai šiandien, kai naujieji 14 nm procesoriai dar nėra pilnai optimizuoti.

Procesoriai Broadwell buvo pademonstruoti ir atskirai nuo nešiojamų kompiuterių. Nuotraukoje kairėje yra Broadwell variantas su kompaktiška pakuote (SFF), per vidurį – įprastas Broadwell, tuo tarpu dešinėje – įprastas Haswell. Reikia pažymėti, kad du paskutinieji procesoriai savo kontaktais yra suderinami.

broadwell_vs_haswell_die

Dar kartą reikia pažymėti, kad kalbama apie mobilius procesorius, skirtus ultra ploniems nešiojamiems kompiuteriams, t.y. procesoriai bus įlituojami į motininę plokštę. Kaip matyti iš paveiksliuko, Broadwell kristalas tapo mažesnis, tiesa, koks jo plotas ir kiek jame tranzistorių, Intel nepraneša.

Žurnalistai iš Japonijos praneša, jog Broadwell procesoriuose grafikos posistemė bus net 4 kartus galingesnė, nei dabar galime stebėti Haswell. Be to, su Broadwell bus galima kurti daug daugiau sistemų, kurioms nereikės ventiliatorių. Tai patvirtino ir pats Kirk Skaugen. Kaip smarkiai išaugs skaičiavimų branduolių sparta, Intel atstovai patikslinti atsisakė.

IDF-2013-Broadwell-Y-SKU

Beje, puslapio Fudzilla žurnalistai eilinį kartą pasiteiravo, ar kompanija Intel neketina atsisakyti modernizuojamų procesorių, t.y. ar bus išlaikytas LGA lizdas. Vienas iš Intel viceprezidentų patikino, kad LGA išliks, taigi vartotojai galės savarankiškai atnaujinti savo sistemas (aišku, jei Intel nesiruošia keisti procesorių lizdų).

Nors stacionarių kompiuterių rinka ir nedemonstruoja augimo, tačiau ji pakankamai didelė, kad būtų labai patraukli. Tokiu būdu, modernizuojami galingi procesoriai pasižymės stabilia paklausa, o jų gamybos Intel neatsisakys – vis tik segmentas pelningas, o konkurencijos iš AMD pusės praktiškai nėra.

2 komentarai (-ų)

  1. trololo parašė:

    Nu jo atrodo „kai“ tipiniai procesoriai.

  2. trololo parašė:

    ir šiaip krepšinis nebuvo labai įdomus, tai kaip ir reikėjo bent antraštę perskaityti 🙂


Kitos kategorijos naujienos