Paaiškėjo mikroserveriams skirtų Intel Avoton procesorių kainos


Dar iki buvusio Intel generalinio direktoriaus Paul Otellini pasitraukimo iš savo posto kompanija ypatingai daug tikėjosi iš naujųjų Silvermont architektūros procesorių. Tai lėmė, kad pats gamintojas keliais etapais anonsavo Avoton (Silvermont) procesorius daug anksčiau, nei to buvo galima tikėtis. Atom (Avoton) procesoriai, skirti mikroserveriams, buvo pristatyti dar birželio mėnesį, tuo tarpu oficialiame kainininke debiutavo tik šiandien.

atom_avoton_prices

Galingiausi Intel Avoton procesoriai turės 8 skaičiavimų branduolius, jų TDP lygis neviršys 20 W, bus palaikoma iki 64 GB operatyvios atminties, ECC technologija, dviejų kanalų režimas. Deja, bet Hyper-Threading ir Virtualization Technology nebus palaikomi. Visų Avoton procesorių specifikacijos nurodytos žemiau pateiktoje lentelėje.

atom_avoton_specs

Kartu buvo pristatyti procesoriai su Silvermont architektūra, kurie taps platformos Rangeley dalimi. Pastaroji bus naudojama tinklo įrangoje ir duomenų saugojimo sistemose. Jų techninės specifikacijos skelbiamos viešai, tačiau kainos neatskleidžiamos.

atom_rangeley_specs

Abi Atom procesorių šeimynos palaiko 64 bitų instrukcijas, gaminami, naudojant 22 nm technologinį procesą bei 3D Tri-Gate tranzistorius, kurie taip pat sutinkami Ivy Bridge bei Haswell procesoriuose.

Priminsime, kad konkurentas AMD jau 2014 m. I ketvirtyje savo partneriams ketina pasiūlyti serverinius 64 bitų procesorius, kurie bus sukurti, naudojant ARMv8 mikroarchitektūrą, gaus iki 16 skaičiavimų branduolių, dirbančių 2 GHz ar didesniu dažniu, palaikančių 64 bitų instrukcijas. Savo ruožtu, iš x86 architektūros sprendimų AMD turi Opteron X procesorius, kurio TDP lygis neviršija 9 W.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos