Nuo Intel Bay Trail procesorių priklausys Windows planšečių populiarumas


Rugsėjo 10 d., t.y. jau šiandien, startuoja kompanijos Intel rengiama  IDF 2013 rudeninė sesija, o didžioji dalis laiko bus skirta naujiesiems kompanijos procesoriams. Mobilios mikroschemos Bay Trail buvo sukurtos specialiai planšetiniams kompiuteriams. Jie turėtų leisti Intel iškovoti nemažą dalį šių mobilių įrenginių rinkos.

Procesoriai Bay Trail, kurie bus siūlomi su Atom prekiniu ženklu, debiutuos planšetiniuose kompiuteriuose, tuo tarpu modeliai su Celeron ir Pentium prekiniais ženklais bus diegiami pigiuose nešiojamuose kompiuteriuose. Kompanijos Intel inžinieriai bei marketingo skyrius pasistengė maksimaliai atsiriboti tų Atom procesorių, kurie buvo naudojami netbookuose ir ypatingos meilės iš vartotojų pusės neužsitarnavo, kadangi spartos lygis buvo ypač menkas.

bay-trail-performance-cinebench

Įgyvendinti šį tikslą turėtų padėti naujos Atom procesorių galimybės, kurias pasiūlė 22 nm Silvermont architektūra su patobulintais branduoliais, eilę naujų technologijų ir spartesniu grafiniu adapteriu. Neseniai publikuoti Atom (Bay Trail-T) procesorių spartos rezultatai rodo, jog dabartinį Clover Trail atstovą Atom Z2760 naujokai lenkia beveik tris kartus. Deja, apie energijos suvartojimo lygį duomenų nepateikiama, o tai yra vienas iš pagrindinių parametrų, kalbant apie mobilius įrenginius.

Kompanija Intel tikisi, jog naujoji mobilių procesorių karta bei patobulinta operacinė sistema Windows 8.1 leis atimti žymią rinkos dalį iš dabar dominuojančių Android ir iOS produktų. Jau dabar aišku, kad pirmoji planšetinį kompiuterį su Atom (Bay Trail-T) procesoriumi išleis japonų kompanija Toshiba.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos