Intel Bay Trail-T procesoriai nepalaiko 64 bitų Windows 8.1


IDF 2013 rudeninėje sesijoje paaiškėjo, jog Intel Atom Z3000 (Bay Trail-T) procesoriai nepalaiko 64 bitų operacinės sistemos Windows 8.1, ir mažiausiai iki 2014 m. I ketvirčio jos palaikymo nenusimato. Kai kam tai tapo tikru šoku: net Apple procesoriai tapo 64 bitų, o Intel užstrigo praėjusiame amžiuje. Kaip gyventi su planšetiniu kompiuteriu, kuris negalės palaikyti 512 GB operatyvios atminties?

Intel generalinis direktorius Brian Krzanich pristato Intel Atom Z3000 (Bay Trail) platformą

Intel generalinis direktorius Brian Krzanich pristato Intel Atom Z3000 (Bay Trail) platformą (IDF 2013)

Juokas juokais, tačiau kompanija Intel patikslina, jog dėl visko kalta Windows 8.1. nesuderinamumas su Intel Atom Z3000 procesoriais yra programinio pobūdžio. Architektūra Silvermont visiškai suderinama su x86 architektūrai būdingomis 64 bitų instrukcijomis. Visa tai patvirtina ir Avoton šeimynai priklausantys Atom procesoriai, kurie taip pat palaiko 64 bitų instrukcijas.

Šiuo klausimu pabandė užsiimti puslapio PCWorld žurnalistai, kurie teigia, kad nesuderinamumo esmė – naujieji Atom procesoriai nesuderinami su 64 bitų Windows 8.1, kadangi šioje operacinėje sistemoje nenumatytas naujos Intel platformos ypatumas, leidžiantis sistemai užmigti.

32 bitų Windows 8.1 palaiko pilnavertį režimą „connected standby“, tuo tarpu 64 bitų versija kompiuteriuose su Atom Z3000, pereidama į miego režimą, nutraukia visus ryšius ir „užmigdo“ visus fone veikiančius procesus. Atitinkamas operacinės sistemos atnaujinimas pasirodys tik 2014 m. I ketvirtyje.

Atskirai pranešama, jog Intel ruošia Atom Z3000 procesorių modifikacijas, turinčias verslui svarbias funkcijas. Pamatysime kažką panašaus į Bay Trail-T+, šie galės palaikyti funkcionalumą, būdingą Intel vPro technologijai. Taip gausime apsaugą nuo nesankcionuotos prieigos, galimybę sistemą administruoti nuotoliniu būdu.

Verslo segmentui skirti planšetiniai kompiuteriai – tai gana gardus kąsnis bet kuriam planšečių gamintojui. Jei Intel sugebės įtikinti partnerius ir klientu, kad jos platforma geresnė, o 64 bitų Windows 8.1 palaikymas bus geriausias įrodymas, kompanijos laukia sėkmė.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos