Paaiškėjo Celeron procesorių su Haswell architektūra specifikacijos


Dar pačiame vasaros viduryje tapo aišku, kad Celeron serijos procesoriai Haswell architektūrą gaus tik 2014 metų I ketvirtyje. Be to, praėjusią savaitę puslapis DigiTimes priminė, kad artimiausiu metu Intel Haswell procesorių asortimentas pasipildys Pentium šeimos atstovais.

perlmutter-intel-haswell-core-4th-gen

Vis tik masinis tiekimas prasidės ne anksčiau kaip spalio mėnesio pabaigoje, kadangi Intel bei jos partneriai iki šiol turi dideles Ivy Bridge procesorių atsargas.

Tuo pačiu metu puslapis CPU World publikavo Celeron procesorių su Haswell architektūra specifikacijas. Pastarieji sprendimai vartotojus pasieks kitų metų pradžioje. Iš pradžių asortimentą sudarys trys modeliai:

 • Celeron G1830 – 2.8 GHz, 2 branduoliai, 2 MB spartinančioji atmintis, DDR3-1333 palaikymas, Intel HD Graphics, TDP neviršija 54 W;
 • Celeron G1820 – 2.7 GHz, 2 branduoliai, 2 MB spartinančioji atmintis, DDR3-1333 palaikymas, Intel HD Graphics, TDP neviršija 54 W;
 • Celeron G1820T – 2.4 GHz, 2 branduoliai, 2 MB spartinančioji atmintis, DDR3-1333 palaikymas, Intel HD Graphics, TDP neviršija 35 W.

Kaip ir dabartiniai Celeron atstovai, jie neturės daugelio firminių Intel technologijų palaikymo – nerasime Hyper-Threading, Turbo Boost, AES aparatinio šifravimo palaikymo ir vPro.

Prognozuojama, kad naujieji Celeron (Haswell) išsidėstys $40 – $60 diapazone, kaip ir dabartinės versijos, tačiau iš pradžių galimos didesnės kainos, kadangi tikėtina konkurencija su senaisiais Ivy Bridge architektūros sprendimais.

5 komentarai (-ų)

 1. rokazs1 parašė:

  Du Haswell branduoliai, mažas dažnis ir vistiek 54W TDP, weird

  • guru parašė:

   tai dar kartą parodo, kad intel neturi konkurentų ir pradėjo ilsėtis. paskui dar skundžiasi, kad pardavimai mažėja…

  • nez parašė:

   Na, 54W TDP nereiškia, kad tiek jis kadanors naudos.
   Reikia atkreipti dėmesį, kad dažniai fiksuoti, jokių Turbo nėra todėl ir 100 proc apkrovos metu vartojama energija neturėtų viršyti kokius 15W. Tas 54W TDP priklauso nuo dizaino, t.y. jei būtų leidžiama keisti daugiklius ir užkeltum iki kokių 4GHz, tada jau galėtum matyti 25-35W suvartojimą.

   • kostas parašė:

    vadovaujantis tokia logika, galima visiems cpu priskirti 200 vatu ir sakyti, kad siaip suvartoja tik 20 vatu, bet jei turbinsi, galima ir daugiau isspausti.

    manau, kad tie 54 vatai realus, jei cpu 100 proc. apkrovos gauna, nes speju, kad sitie celeronai yra gauti is pentium, tik siek tiek atjungtos kai kurios galimybes.

    reikes kada uzsiimti siuo reikalu, patikrinti, kaip su tais vatais gaunasi.

 2. stalker parašė:

  buta labai idomu suzinoti realius skaicius del energijos. tiek normaliu haswel tiek celelronu


Kitos kategorijos naujienos