Intel + Google = Chrome OS + Haswell


Nors vakarykščiuose savo pasisakymuose kompanijos Intel vadovai Brian Krzanich ir Renee James daugiausia dėmesio skyrė operacinėms sistemoms Windows 8.1 ir Android, tačiau buvo užsiminta ir apie dar vieną platformą, kuri po truputį populiarėja atitinkamose nišose – tai Chrome OS.

Naujasis Intel partneris Google jau kuris laikas bando proteguoti savo „debesų“ operacinę sistemą. Pastaroji įgyja vis daugiau funkcijų, kurias galima naudoti be būtinybės prisijungti prie Interneto, taigi neblogai tinka ir asmeniniams kompiuteriams Chromebook. Pastarieji, paieškos giganto teigimu, nuo šiol idealiu atveju privalo gauti Intel Haswell procesorius.

IDF 2013 du naujus Chromebook modelius parodė kompanijos HP ir Acer, tačiau savo sprendimus ruošia ir Toshiba bei ASUS, kuri sėkmingai atsikratė Windows RT ir dabar ieško alternatyvų. Pastarosios dvi kompanijos yra naujokės Chrome OS segmente. Akivaizdu, kad Intel ir Google sugebėjo pasiūlyti gamintojams kažką tokio, nuo ko jie negalėjo atsisakyti.

hp_chromebook

Kompanija HP paruošė įvairiaspalvius nešiojamus kompiuterius, priklausančius Chromebook 14 serijai. Čia rasime 14“ įstrižainės ekraną su 1366 x 768 raiška; nešiojamas kompiuteris sveria 1,85 kg, korpuso storis – 20,6 mm. Baterijos darbo laikas – iki 9,5 val. Labai patraukli ir kaina – HP Chromebook 14 rekomenduojama kaina sudaro vos $299 (~ 785 lt be mokesčių).

Kompanija Acer, deja, nesiryžo atskleisti savo Chromebook kompiuterio kainos, o tik apsiribojo teiginiu, kad tai bus „naujas modelis“. Naujokas gaus 11,6“ įstrižainės ekraną, svers 1,25 kg, korpuso storis neviršys 19 mm. Ekrano raiška lygi 1366 x 768. Įdiegtos baterijos užteks darbui iki 8,5 valandų.

acer_chromebook

Tiek HP, tiek ir Acer kompiuterių savininkai gaus 100 GB laisvos vietos „debesų“ talpykloje Google Drive, tiesa, ja galės nemokamai naudotis tik 2 metus. Vėliau teks mokėti arba persikelti į kitus „debesis“.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos