Intel kalba apie hibridinių nešiojamų kompiuterių potencialą


Kompanijos Intel viceprezidentas Kirk Skaugen savo pasirodymo IDF 2013 metu kalbėjo ne tik apie Broadwell procesorius, tačiau nemažai dėmesio skyrė prognozėms, kaip plėtosis „2-in-1“ tipo mobilūs kompiuteriai, kurie apjungia viename įrenginyje planšetę ir nešiojamą kompiuterį.

Vieną iš "tranformeriių" pavyzdžių konferencijoje IDF 2013 pademonstravo kompanija ASUS

Vieną iš „tranformeriių“ pavyzdžių konferencijoje IDF 2013 pademonstravo kompanija ASUS

Intel viceprezidento teigimu, 2012 metais nešiojamų ir stacionarių kompiuterių aprūpinimas sensorine sąsaja atrodė kaip egzotika. Šiuo metu apie pusė visų Haswell pagrindu sukurtų kompiuterių turi sensorinį ekraną. Priminsime, kad sensorinis ekranas tapo privalumu atributu kiekvienam Haswell ultrabookui, todėl ir stebimas toks aušktas ekspansijos lygis.

Beje, pats Kirk Skaugen tvirtina, jog panašūs reikalavimai buvo įvesti ne dėl pačios Intel užgaidų, o dėl prekybos tinklų spaudimo. Pavyzdžiui, amerikiečių mažmenoje dabar apie trečdalis nešiojamų kompiuterių turi sensorinį ekraną, tuo tarpu tarp ultrabookų – net 70%, nors greitu metu gali pasiekti visus 100%.

Hibridinių sprendimų kaina šiais metais bus sumažinta iki $349. Šis Intel viceprezidento pareiškimas auditorijoje sukėlė tikrą aplodismentų audrą. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, jog kalbama apie „transformerius“ su Bay Trail procesoriais ir 10“ ekranais. Modeliai su didesniais ekranais ir pilnaverčiais Haswell procesoriais kainuos brangiau.

2013 m. I ketvirtyje hibridinių įrenginių su Intel platforma modelių skaičius neviršijo ir penkių. II ketvirtyje jų kiekis padidėjo iki 15 vienetų, o metų pabaigoje pasieks 60 modelių. 2014 metais tikimasi, kad šis rodiklis viršys 75.

Intel tiki hibridinių įrenginių perspektyvomis, kadangi apklausų rezultatai, kurie atspindi tūkstančių JAV ir Kinijos vartotojų nuomonę, rodo, jog 48% respondentų įsigytų 10“ planšetinį kompiuterį, jei nerastų nešiojamo kompiuterio ir planšetės hibrido. Per paskutinius dvejus su puse metų Intel apklausiami planšetinių kompiuterių vartotojai net 80% atvejų atsakydavo, jog vis tiek norėtų atnaujinti savo nešiojamą kompiuterį (taigi su juo skirtis neketina). Žodžiu, Intel ketina su „transformeriais“ įtikti ir vieniems, ir kitiems.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos