Intel neišleis stacionariems kompiuteriams skirtų Broadwell procesorių


Kažkada vienas japonų puslapis sukėlė visą audrą pareikšdamas, kad pradedant nuo Broadwell kartos kompanija Intel nustos gaminti stacionarioms sistemoms skirtus keičiamus procesorius. Viskas dėmesys neva bus sukoncentruotas į BGA sprendimą, kuris numato, jog procesorius bus „mirtinai“ įlituotas į motininę plokštę.

2013-2014 intel desktop roadmap

Vėliau sekę Intel paaiškinimai ir paneigimai publiką šiek tiek nuramino, tačiau paskutinis Intel plėtros plano paviešinimas rodo, kad jame nė trupučiu neužsimenama apie stacionarius Broadwell procesorius – kalbama tik apie atnaujintą Haswell procesorių kartą. Negana to, kartų kaita perspektyviame, Intel manymu, nešiojamų kompiuterių ir planšečių segmente nusimato jau 2014 metų antroje pusėje.

Sugrįžti prie provokacinės temos nusprendė puslapio Fudzilla žurnalistai, kurie iš informuotų šaltinių sužinojo, jog kompanija Intel kitus metus stacionariems kompiuterius gamins tik Haswell+ modelius, o Broadwell procesorių šiame kompiuterių segmente neatsiras. Tokiu būdu, naujais visomis prasmėmis procesoriais taps modeliai su Skylake architektūra, kurie dienos šviesą pamatys tik 2015 metais.

Sprendžiant iš pateiktos informacijos, Intel ketina ateityje praleisti taip vadinamus „Tick“ etapus, daugiau dėmesio skirdama mobiliems procesoriams, tokiems kaip Atom ir ypač taupiems Quark. „Tock“ etapo atveju, kai pasirodys nauja architektūra, Intel išleis ir naujų stacionarių procesorių. tai reiškia, kad stacionarūs Intel procesorių modeliai atsinaujins kas dvejus metus.

2 komentarai (-ų)

  1. Andrius parašė:

    noriu pirkt galinga PC po metų, tikėjausi kad 2014m bus 14nm procesorius, DDR4 ir PCIexpress-4 , turbūt teks laukt 2015


Kitos kategorijos naujienos