Intel tiki dėvimų kompiuterių šviesia ateitimi


Šiandien vakare prasideda IDF 2013 rudeninė serija, tačiau skirtingai nei ankstesnė konferencijose, kompanija Intel stacionariems produktams skirs žymiai mažiau dėmesio nei anksčiau. Visos Intel pastangos dabar nukreiptos į du sektorius: mobilių įrenginių ir serverių. Antra vertus, tai nemaišys papasakoti apie naujus Haswell procesorius, DDR4 operatyviąją atmintį ir netgi SSD spartinimą.

galaxy-gear-woman

Yra ir dar vienas segmentas, kuris šiuo metu laikomas „miegančiu“, tačiau greitai turėtų tapti labai populiarus – tai dėvimi kompiuteriai. Kaip Intel reaguoja į jį? Atsakyti į šį klausimą sutiko Intel padalinio, užsiimančio naujomis įrenginių kategorijomis, viceprezidentas Steve Holmes, kuris į Intel atėjo iš ne ką mažiau garsios kompanijos Nike, kurioje kuravo „protingos“ apyrankės FuelBand kūrimą bei plėtrą.

Toks paskyrimas leidžia kalbėti apie tai, kad Intel seka dėvimų kompiuterių plėtrą, bent jau kelis segmentus – „išmaniuosius“ laikrodžius ir „protingus“ akinius. Steve Holmes yra įsitikinęs, jog be adekvataus programinės įrangos ekosistemos vystymosi visa „geležis“ yra nenaudinga – įrenginiai turi mokėti apdoroti žmonėms reikalingą informaciją.

Vartotojai daug aktyviau naudos dėvimus kompiuterius, jei jų galimybės sparčiai plėtosis, o kaina mažės, mano Intel atstovas. Klausimas tik tame, kaip išmokyti kompaktiškus įrenginius atlikti visas reikalingas operacijas. Dėvimi įrenginiai – tai toli gražu ne nauja produktų klasė. Asmeninius laikrodžius žmonės nešioja eilę metų. Tačiau tik dabar atsirado galimybė išmokyti dėvimus įrenginius susisiekti su kompiuteriu per įvairias bevieles sąsajas.

Steve Holmes teigimu, televizija, vaizdo įrašymas ir fotografija savo laiku taip pat skeptiškai buvo vertinami plačiosios visuomenės, tačiau dabar tapo neatskiriama jų gyvenimo dalis. Tas pats nutiks ir su dėvimais kompiuteriais, tačiau kol kas jie turi nueiti ilgą technologinio tobulinimo, taip pat socialinės adaptacijos kelią.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos