Intel pradeda tiekti Y serijos Core i3 procesorius


Kompanija Intel pranešė, kad savo partneriams pradeda tiekti energetiškai efektyvius Core i3 procesorius su Haswell mikroarchitektūra. Pastarieji priklauso Y Series atstovams, o jų minimalus energijos suvartojimo lygis sudaro 4,5 W.

perlmutter-intel-haswell-core-4th-gen

Vienu iš naujokų taps 2 branduolių procesorius Core i3-4012Y, dirbsiantis nominaliu 1,5 GHz taktiniu dažniu. Jis bus diegiama planšetėse ir nebrangiuose nešiojamuose kompiuteriuose. Kompiuterių gamintojų teigimu, nauji procesoriai leis padidinti mobilių įrenginių baterijos darbo laiką pusantro karto, lyginant su Ivy Bridge.

Taip pat pažadėta, kad bus patobulintas darbas su multimedia duomenimis, antra vertus, grafikos posistemė taip smarkiai nepaspartės, kaip buvo tikėtasi anksčiau, tad daugiau funkcionalių galimybių tikėtis neverta.

Planšetiniuose kompiuteriuose Y serijos Intel procesorių energetinis „apetitas“ bus apribotas 4,5 W, tuo tarpu nešiojamuose kompiuteriuose jie galės eikvoti daugiau – iki 11,5 W. Šiuo atveju kalbama ne apie TDP, o apie Intel naują „išradimą“ – SDP, kurį daugelis analitikų kritikuoja kaip marketinginį triuką, o ne realybę atspindintį parametrą.

Kitomis naujovėmis taps 2 branduolių Core i3-4020Y (6 W SDP), taip pat veiksiantis 1,5 GHz dažniu, bei Core i3-4010Y (11,5 W TDP), dirbsiantis 1,3 GHz dažniu. Visi procesoriai turi 3 MB L3 spartinančios atminties, integruotą grafiką Intel HD 4200, palaiko DDR3 operatyviąją atmintį.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos