iPhone 5S biometrinis sensorius nupjautų pirštų neatpažins


Kompanija Apple dar išmaniojo telefono iPhone 5S prezentacijos metu pareiškė, kad biometrinio daviklio, nuskaitančio pirštų atspaudus, surenkama informacija niekur persiunčiama nebus. Net jei apsaugotoje procesoriaus srityje esantys duomenys kažkokiu būdu patektų piktavaliams į rankas, pirštų atspaudų atvaizdo jiems atstatyti nepavyks.

iphone-5s-touch-id-img

Turbūt vieninteliu rimtu biometrinio daviklio Touch ID trūkumu galima laikyti ne ypač stabilų darbą su drėgnais arba pažeistais pirštais. O jei susidurtume su apiplėšimo metu amputuotu pirštų, teigė vaizduotę palavinę skeptikai? Juk Holivudo filmuose tokių situacijų visa galybė!

Puslapis Co.Labs paaiškino, kad iPhone 5S biometrinis daviklis, integruotas į mygtuką „Home“, galės atpažinti tik gyvo piršto prisilietimą, kadangi technologija atsižvelgia į šios kūno dalies elektrines charakteristikas. Ši sąlyga numato, jog pirštas yra neatskiriamas nuo kitos riešo dalies bei privalo normaliai funkcionuoti. Tokiu būdu, apiplėšimo aukoms amputacija vargu, ar gresia.

Daug realistiškesnis pavojus – tai skaitmeninio slaptažodžio paviešinimas, kadangi jis dubliuoja biometrinę identifikaciją. Aišku, yra labai gudrių metodų, kaip klonuoti pirštų atspaudus su mėsos gabalu arba dešrele, išlieti muliažą, pasinaudojant balistiniu geliu ir t.t. Aišku, pikatavaliai vargu, ar imtųsi tokių metodų, nebent tiksliai žinotų, kad iPhone 5S saugo ypač svarbią informaciją. Tačiau visa tai palikime filmų scenaristams.

Vienas komentaras

  1. Žvengiu :D parašė:

    Blemba tarsi dėl tų iphone kas nors kam nors pirštus kapotų 😀


Kitos kategorijos naujienos