iPhone 5S skeneris „sunegaluoja“, jei vartotojo pirštai drėgni


Naujajame Apple išmaniųjų telefonų flagmane iPhone 5S įrengtas pirštų atspaudų skeneris „Touch ID“ nenuskaito biometrinės informacijos nuo drėgnų pirštų, skelbia „The Wall Street Journal“.

Tai gali būti labai nemalonus siurprizas iPhone 5S naudotojams, nes Apple su šiuo biometriniu skeneriu sieja įvairias privatumo užtikrinimo funkcijas.

touch-id-iphone5s

Pasak Apple atstovų, iPhone 5S bandymų metu buvo nustatyta, kad „Touch ID“ skeneris gali nenuskaityti pirštų atspaudų arba nuskaityti juos neteisingai, jeigu telefono savininko ar savininkės pirštai yra drėgni nuo prakaito, losjono ar kokio kito skysčio.

Be to, bendrovės atstovų teigimu, „Touch ID“ skeneriui kyla atspaudų nuskaitymo problemų tuo atveju, jei skenuojami pirštai su randais, pavyzdžiui, likusiais po operacijų ar nelaimingų įvykių.

Iki šiol kompanija Apple apie galimas iPhone 5S biometrinio skenerio problemas nebuvo užsiminusi. Ji tik informavo neplanuojanti trečiųjų šalių programuotojams, kuriantiems aplikacijas „iPhone“ telefonams, suteikti prieigos prie „Touch ID“ programinės įrangos.

Kompanijos vykdomasis direktorius Tim Cook, atsakydamas į žurnalistų klausimus apie tai, ar Apple ateityje ketina išplėsti šio skenerio galimybių naudojimą, išsisuko nuo komentaro. Jis apsiribojo pastaba, kad žurnalistai galbūt gali įsivaizduoti daug jo panaudojimo variantų.

Be to, Apple atstovai buvo patikinę, kad iPhone 5S pirštų atspaudų skenerio surinkta biometrinė informacija tikrai nebus siunčiama į kompanijos serverius: ji esą bus siunčiama tiesiai į NSA laikoma tik pačiame telefone.

Šaltinis: Balsas.lt

3 komentarai (-ų)

  1. Ignas parašė:

    Hahahaha Tiesiai i NSA na teisingai pasakyta


Kitos kategorijos naujienos