Japonų taksi neleis keleiviams pamirštų savo daiktų


Turbūt ne vienas žmogus yra patekęs į tokią situaciją: taksi pavežė keleivį iki numatyto taško, šis atsiskaitė su vairuotoju, išlipa iš automobilio, ir šis nuvažiuoja – ir čia žmogus prisimena, jog salone paliko kažką tikrai svarbaus. Neretai viskas taip ir užsibaigia. Tačiau japonų taksi dabar automatiškai perspės užmaršius klientus, kad šie automobilyje kažką pamiršo.

tokyo-japan-taxi-car

Japonijos sostinėje Tokijuje veikianti kompanija Kokusai Motorcars planuoja aprūpinti visus savo taksi automobilius atvaizdų atpažinimo sistema, kuri praneš keleiviams apie jų paliktus daiktus. Sistemą sudaro keturios nedidelės kameros, iš kurių dvi yra sumontuotos priešais priekines sėdynes, dar viena – ant lubų, o paskutinioji – bagažinėje. Jei klientas po kelionės su taksi paliks automobilyje kokį nors daiktą, kurio prieš įlipimą salone nebuvo, sistema iš karto praneš specialiu garsiniu signalu.

Kokusai Motorcars įdiegs šį informacinį kompleksą visuose savo automobiliuose (maždaug 3100 taksi), tai ketina padaryti 2014 metų pavasarį. Kompanijos atstovai teigia, kad į kiekvieną automobilį reikės papildomai investuoti maždaug $500. Kad nekiltų nesusipratimų, kameros keleivių veidų nefilmuos; be to, salonuose bus iškabinti perspėjantys žmones lipdukai, kurie informuos, jog taksi įdiegta vaizdo stebėjimo sistema.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos