JAV Senatas turi klausimų dėl iPhone 5S renkamų pirštų atspaudų


Naujasis Apple išmanusis telefonas iPhone 5S, kaip jau žinome, gavo pirštų atspaudų skaitytuvą. Idėja ši nėra nauja. Tie patys japonai jau seniai praktikuoja plataus spektro įrenginių gamybą, kurie gali nuskaityti pirštų galiukuose esančias papiliarines linijas bei venų topologiją. Tačiau ten japonai, o čia juk amerikiečiai ir, kas neramina labiausiai, visa tai apims praktiškai viso pasaulio vartotojus.

touch-id-iphone5s

Visa tai neramina ir JAV Senato komiteto, svarstančio privačios informacijos, technologijų ir teisės klausimus, pirmininką Alaną Stiuartą El Frankenką (Al Franken), kuris negalėjo neatkreipti dėmesio į visuotinę euforiją dėl naujų iPhone pasirodymo ir Apple flagmano daktiloskopines galimybes.

Senatorius nusiuntė Apple generaliniam direktoriui Tim Cook laišką su eile klausimų, rašo puslapis Ars Technica. Prašoma paaiškinti Apple poziciją dėl naujos autentifikacijos sistemos. Tame tarpe, valdžios atstovą jaudina tiek paprasti klausimai (ar galima pirštų atspaudus gauti lokaliai arba nuotoliniu būdu), tiek ir sudėtingi – ar turi teisę tokie valdžios organai, kaip FTB, konfiskuoti skaitmeninius pirštų atspaudų atvaizdus kaip įkalčius?

Slaptažodžių gali būti milžiniškas kiekis, teigia JAV senatorius. Užmiršai arba netekai vieno, sugalvosi kitą, o pirštų ant rankos viso labo 10, ir tai – visiems laikams. Gavę prieigą prie pirštų atspaudų skaitmeninių atvaizdų, nusikaltėliai gali terorizuoti vartotoją visą jo likusį gyvenimą. Ar jau taip reikalinga iPhone 5S esanti biometrinė autentifikaciją?

Kai kurie ekspertai teigia, kad senatoriaus kreipimasis yra labiau politinio pobūdžio, siekiant išoriškai parodyti susirūpinimą savo šalies žmonėmis. Vargu, ar Apple galėjo ryžtis rinkti pirštų atspaudus be konsultacijų tiek su juristais, tiek su specialiųjų tarnybų atstovais. Galima drąsiai sakyti, kad spec. tarnybos niekada nemiega ir jų apetitai yra begaliniai – vien ką reiškia PRISM bei dar daug kitų programų, apie kurias mes dar nieko nežinome.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos