Kosminis zondas Voyager-1 ištrūko iš Saulės sistemos


NASA kosminis zondas „Voyager-1“ oficialiai tapo pirmuoju istorijoje kosminiu aparatu, išskriejusiu už Saulės sistemos ribų į tarpžvaigždinę erdvę, pranešė NASA.

NASA surengtoje spaudos konferencijoje jos vadovo pavaduotojas Johnas Grunsfeldas, atsakingas už mokslo programas, trumpai priminė kone 36 metus trunkančią „Voyager-1“ kosmoso tyrimų misiją. Jis oficialiai pareiškė, kad  „Voyager-1“ kosminis zondas šių metų rugpjūčio mėnesį paliko Saulės sistemą ir dabar skrieja mūsų Galaktikos tarpžvaigždine erdve.

„Kada nors žmonės paliks Saulės sistemos prieglobstį, kad galėtų tirti pasaulį už jos ribų. „Voyager-1“ parodys jiems kelią“, – sakė J. Grunsfeldas žurnalistams.

„Voyager-1“ buvo paleistas į orbitą 1977 m. rugsėjo 5 d. Kosminis aparatas perskrido visą Saulės sistemą, priartėdamas prie Saturno, Jupiterio, Urano ir Neptūno bei jų palydovų.

Spėlionių, kad maždaug 17 km/s greičiu skriejantis „Voyager-1“ jau gali būti kirtęs Saulės sistemos pakraštį, buvo pareikšta jau ne kartą. Prieš metus NASA mokslininkai manė, kad jis jau paliko Saulės, nes prietaisai registravo palyginti mažą Saulės dalelių skaičių ir smarkiai padidėjusį tarpžvaigždinės medžiagos tankį. Tačiau vėliau ši prielaida buvo atmesta, nes nebuvo užfiksuota magnetinio lauko krypties pokyčių.

„Voyager-1“ dvynys „Voyager-2“ nuo jo šiek tiek atsilieka: pranešama, kad jis šiuo metu tebėra Saulės sistemos ribose, išorinėje heliosferos dalyje. Tačiau po kurio laiko ir jis turėtų palikti Saulės sistemą.

Šaltinis: Balsas.lt

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos