Lietuvos startuoliai išvyksta medžioti milijoninių investicijų


17 Lietuvos startuolių kitą savaitę Europai pristatys šalies startuolių ekosistemą ir bandys pritraukti 11 mln. eurų užsienio investicijų.

Kitą savaitę jie vyksta į pirmą kartą organizuojamas investuotojų paieškas užsienyje „Startup Lithuania Roadshow“. Į šią ambicingą kelionę startuolius lydės VšĮ „Versli Lietuva“. Kartu jie aplankys Tel Avivą, Berlyną, Londoną ir Stokholmą. Čia jauni ir perspektyvūs verslininkai dalyvaus tarptautinėse technologijų konferencijose ir specialiuose investuotojams prisistatyti skirtuose renginiuose.

881912_468757433194843_1495648350_o

Lietuvą reprezentuos sėkmingiausi šalies startuoliai, tarp kurių – DevMotion, Dragdis, MoboFree, TutoTOONS, Bliu Bliu, AdDuplex, ImpressPages, WoraPay, TrackDuck, Vetiary, Mylapse, CGTrader, RolBits, GoodBuzz, Mobassurane, IqPolls, TransferGO.

Startuoliai potencialiems investuotojams pristatys savo kuriamus ir jau vartotojų turinčius ar pajamas generuojančius inovatyvius 3D technologijų, reabilitaijos, mokymosi, finansų ir kitų sričių produktus.

Pati savaime idėja nieko verta

„Pagrindinė žinutė startuoliams ir investuotojams – reikia orientuotis į globalią, pasaulio rinką. Žinoma, yra ir sėkmingų startuolių, skirtų vietinei rinkai.

Nors pasaulis pilnas įvairių idėjų, jis mažas, visi konkuruoja globaliu mastu, startuoliai turi būti tam pasiruošę. Dėl idėjų, negalėčiau sakyti, kad lietuviai prastesni ar geresni, visur yra visokių. Svarbiausia yra ne originali idėja, o sėkmingas jos išpildymas. Reikia orientuotis į kokybę, kokybišką išdirbimą“, – sakė Ilja Laursas, „GetJar“ įkūrėjas bei investuotojas.

Dovydas Varkulevičius, VšĮ „Versli Lietuva“ verslumo departamento direktorius taip atkreipė dėmesį į startuolių kokybės aspektą. „Svarbiausias dalykas yra išeiti, prisistsyti ir pritraukti dėmesį bei investicijas. Šio projekto dėka užsienio investuotojai pamatys lietuviškų startuolių kokybę, potencialą ir atkreips dėmesį, kad Lietuva yra labai palanki terpė ankstyvoms rizikos kapitalo investicijoms“, – sakė jis.

Lietuviai tampa kokybiškesni

Anot D. Varkulevičiaus, labai tikėtina, kad bent du iš šių startuolių taps naujomis sėkmės istorijomis Lietuvoje. Kiti neabejotinai parsiveš patirtį, galbūt užmegs kontaktų tolimesniam bendradarbiavimui.

Pastebima, kad pastaruoju metu pradedantieji Lietuvos verslininkai persiorientuoja iš kiekybės į kokybę. Kuriamos ne tik pramoginės mobiliosios aplikacijos, bet ir verslui, kokybiškesniam gyvenimui pritaikyti inovatyvūs sprendimai.

17 geriausių Lietuvos startuolių projektui atrinko tarptautinė komisija – rizikos kapitalo fondų, verslo akceleratorių atstovai, verslo angelai.

Šaltinis: Ekonomika.lt

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos