Mercedes automobiliai neleis patrenkti į kelią išbėgusių gyvūnų


Mercedes automobiliai turi įrangos, kuri leidžia matyti naktį bei atpažinti įvairius objektus. Tikėtina, jog jūs apie tai nežinojote, tačiau visa tai integruota į šios kompanijos transporto priemones jau keletą metų.

mercedes-car-night-vision

Iki šiol speciali įranga galėjo atpažinti kelio ženklus ir kitus „negyvas“ kliūtis, tačiau dabar navigacijos sistema padės Mercedes vairuotojui nepatekti į avariją, jei kelyje staigiai pasirodys gyvas padaras.

Pradedant 2014 metais, Mercedes S klasės automobiliai galės atpažinti gyvus objektus: karves, briedžius, elnius ir t.t. Ši galimybė kompanijos specialistų buvo kuriama penkerius metus.

Pasirodė, jog atpažinti įvairius gyvūnus, kurie kelia pavojų transporto priemonei ir jos keleiviams, yra daug sunkiau, nei atpažinti kelyje esantį žmogų. Tam reikalui buvo pasitelktos kelios infraraudonųjų spindulių kameros, su kuriomis buvo daromos įvairiausių gyvūnų nuotraukos visame pasaulyje.

Sistema gauna duomenis iš paprastos ir infraraudonųjų spindulių kamerų, ir remdamasi šia informacija, padaro išvadą, koks objektas yra prieš automobilį. Įdomu tai, kad Europoje tokia Mercedes automobilių galimybė yra sertifikuota, tuo tarpu JAV ji dar yra bandymų stadijoje.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos