Microsoft kuria planus, kaip kuo greičiau numarinti Windows XP


Šių metų liepos mėnesį kompanija Microsoft paskelbė savo tikslą, kuris numato, jog iki 2014 metų balandžio mėnesio, kai baigsis Windows XP palaikymas, šios OS rinkos dalis turėtų sumažėti iki 10%. Nuo to momento praėjo virš dviejų mėnesių, tačiau situacija praktiškai nepasikeitė, o tai privertė Microsoft peržiūrėti savo planus.

microsoft-vadovybe

Microsoft duomenimis, dabar Windows XP rinkos dalis sudaro 21%, ir tai beveik sutampa su StatCounter pateikiamais duomenimis – 20,58%. Naujas tikslas numato, kad iki kitų metų balandžio Windows XP rinkos dalis turi sumažėti iki 13%. Tiesa, tam reikalui reikės smarkiai padirbėti: vien Kinijoje daugiau nei pusė visų asmeninių kompiuterių veikia su Windows XP, Indijoje šis rodiklis sudaro 31,93%. Argentinoje – 30,9% ir t.t.

Naujasis tikslas buvo pagarsintas Microsoft vadovybės susitikime su finansų analitikais. Ten pat buvo paliestas operacinės sistemos Windows RT ateities klausimas. Kadangi rinkoje jau pasirodė energetiškai efektyvūs Haswell ir Atom (Bay Trail) procesoriai, analitikai abejoja, ar tikslinga toliau plėtoti ARM sistemoms pritaikyti operacinę sistemą.

Microsoft operacinių sistemų vadovo Terry Mayerson teigimu, kompanija seka tendencijas, kaip kinta platformų procentinės dalys šiuolaikiniuose išmaniuosiuose telefonuose, o kartu ruošiasi išleisti naujų planšetinių kompiuterių ir planšetofonų su ARM platforma. Kompanijos tikslas – tai unifikuota mobili operacinė sistema su vieninga vartotojo sąsaja, vieningais programavimo instrumentais ir vieningomis aplikacijomis.

Microsoft ryžosi papasakoti ir apie kompanijos pajamų struktūrą, o tai daroma labai retai. 55% jos pajamų gaunama iš stambaus verslo segmento, ir tik 20% iš vartotojų. Dar 19% atneša pajamos iš OEM gamintojų. Smulkaus ir vidutinio verslo segmentas uždirba apie 6% visų Microsoft pajamų.

33% pajamų atneša Office padalinys, 26% – Servers & Tools, 25% – Windows padalinys. Entertainment & Devices, kuriam priklauso ir Xbox, atneša 13% visų pajamų. Bing ir online veikla – 4%. Kalbant apie pasaulio regionus, 44% pajamų uždirba Šiaurės Amerika.

6 komentarai (-ų)

 1. Rimas parašė:

  as irgi naudoju windows xp ir nezinau kada nenaudosiu nes neigaiu nauja pc nusipirkti su windosais nes skolos mane nuzudys

 2. Rimas parašė:

  kodel negali atnaujinti windows xp o butinai 8 ar 7 reik naudotis pinigu neturiu as bl kas kart naujint nepeni paziuret jau metai ir vel naujos techologijos uzpisa

 3. Moribus parašė:

  Jei jau tai pinigų neturit, tai kokio velnio išvis kompus perkat? o jei ir labdaroje be OS gavot, tai Linux instalinkit.

  • slaker parašė:

   butent 🙂

   galima pagalvoti kad microsoft nepelno organizacija… reikia dziaugtis kad jie supportino savo os net daugiau nei 10 metu. ir beto, kazin kiek tu xp legaliu yra 😀

 4. Nesakytinas parašė:

  Jeigu neturit pinigų nusipirkti naujai operacinei sistemai, a jeigu dar ir kompas senas, tai pasidomėkite Linux distribucijomis, jos visos nemokamos, ir turėtų veikti ant Jūsų kompų (jeigu procesorius x86 pagrindu veikia). Distribucijų yra per 600, ir tikrai rasit sau tinkamą.

  O Windows XP yra palaikomi jau dvylikti metai – kur gas ilgiau negu Windows 95, kuriam kaklą užveržė jau 2001 m. Praktiškai po šešių metų – per pus trumpesnis laikotarpis pereit prie naujesnės OS. Nuo Windows XP laikų išėjo 3 (4 su Win 8.1 versija) operacinės sistemos. Labai jau ilgai tempė tą Windows XP..

 5. zet parašė:

  na ir ka kad nutraukiamas supportas. Virusu tikimybe biski teoriskai didesne. Vis maziau zaidimu paves, nebus kuriamos naujos programos, bet speju visko jau prikurta tiek, kad ilgam uzteks. Ir keik zinau, visgi bus supportinama, bet tik dideliems klientams, nes zinau, kad yra dideliu pasauliniu komapniju, kurios turi xp, ir joms pakeisti savo kompos is xp i kitus , ziauriai dideles investicijos, kuriu nereikia, nes xp su tuo susitvarko.

  O siaip windozus norint stumti, reikia: arba daug gelezies parduoti (su nauajis kompais), arba tobulinti drx. Tobulinti ofiso programas, kurios palaikys tik naujus windozus. IR SVARBIAUSIA, nedaryti gaidisku windozu, kaip 8. (pats naudoju 8 preview, nes gavau su gelezimi, ir idomu isbandyti).


Kitos kategorijos naujienos