Mobilios grafikos lydere išlieka Imagination, į nugarą kvėpuoja Qualcomm


Kompanijos Jon Peddie Research teigimu, 2013 metų pirmoje pusėje grafikos posistemės, skirtos mobiliems įrenginiams, lydere ir toliau išliko kompanija Imagination Technologies, kurios rinkos dalis sudaro 37,6%. Tiesa, džiaugsmui vietos labai mažai, nes prieš metus šis rodiklis sudarė 52%, praneša puslapis EETimes.

PowerVR_SGX545_Mobile_GPU

Tuo pačiu metu tokios kompanijos, kaip Qualcomm, ARM ir Vivante, gana smarkiai padidino savo rinkos dalis. Qualcomm Adreno grafika šiuo metu užima 32,3% rinkos (+3%), ARM – 18,4% (4,9%), Vivante – 9,8% (prieš metus turėjo vos 0,3%).

Išlikti rinkos lydere Imagination Technologies padeda tai, kad jos grafika naudojama Apple ir Samsung procesoriuose. Jos grafikos posistemę taip pat licencijuoja eilė kitų kompanijų, tokių kaip Allwiner, Freescale, Huawei, MediaTek, Rockchip, Wonder Media ir kiti.

Jon Peddie Research analitikai mano, kad rinka šiuo metu transformuojasi – vienos kompanijos kuria savo grafinius adapterius, o kartu licencijuoja kitų firmų technologijas (pavyzdžiui, Intel, Broadcom). Spėjama, kad po kurio laiko net Apple pradės naudoti savo firminę grafikos posistemę, atsisakydama dabartinės Imagination PowerVR.

Kai kurios kompanijos nuo pradžių planavo naudoti tik savo GPU, pavyzdžiui, tai daro nVidia, nors pastarosios rinkos dalis per paskutinius metus nukrito net 3,5 karto.

Dabartinėje statistikoje nėra Intel grafikos. Pastaroji kompanija neseniai pasiūlė naujos kartos Atom procesorius su Silvermont architektūra. Čia naudojami firminiai GPU, taigi Intel rinkos dalis taip pat turėtų pradėti augti. Tai leidžia manyti, kad dar 2013 metų antroje pusėje situacija keisis gana žymiai.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos