Mokslininkai kvantinę kriptografiją perkels į išmaniuosius telefonus


Niekam ne paslaptis, kad kiekvieno iš mūsų privati informacija labai domina trečiąsias šalis, kurios iš to uždirba milijardus. Asmeninę informaciją, apsaugotą slaptažodžiais, gana lengva nulaužti dėl įvairiausių priežasčių. Tačiau mokslininkai iš Bristolio universiteto siūlo įprastą matematinį šifravimą pakeisti daug atsparesne kvantine kriptografija, rašo puslapis MIT Technology Review.

Quantum cryptography the latest secure data transfer method

Kol kas naujoji technologija egzistuoja tik mokslininkų laboratorijose. Vis tik vienas iš projekto vadovų Jeremy O’Brien yra įsitikinęs, jog kvantinę kriptografiją galima perkelti į šiuolaikinius išmaniuosius telefonus. Tam būtina, kad informacijos siųstuvas ir imtuvas turėtų fotonų šaltinį, be to, reikės išspręsti dar vieną problemą – sistema kol kas labai jautriai reaguoja į išorinius faktorius.

Jeremy O’Brien mano, jog galima apsieiti ir vienu fotonų šaltiniu siųstuvu, tuo tarpu mobilus telefonas galėtų signalą tik priimti, perkonvertuoti ir persiųsti. Tai leistų išvengti signalo iškraipymo problemų bei technologijai veikti daug patikimiau.

Bristolio universiteto mokslininkų grupė teigia, kad darbo rezultatai žymiai praplečia kvantinės kriptografijos galimybes už laboratorijos ribų, ir tai tik pradžia, šią technologiją diegiant mobiliuose įrenginiuose. Tiesa, mokslininkai pripažįsta, kad nėra tikri, ar naujoji sistema išspręs visas saugumo problemas, tačiau akivaizdu, kad tai tik pradžia.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos