Naujas plastikas leis gaminti nedūžtančius išmaniuosius telefonus


Sunku surasti populiaresnę nei plastikas medžiagą, kuri būtų taip plačiai naudojama išmaniųjų telefonų korpusų gamyboje. Jis lengvas, nebrangus, tačiau atsparumas gana sąlyginis, ir tai gali patvirtinti daugelis netyčia numetusių telefoną savininkų. Vis tik nemažai vilties tokiems nelaimėliams suteikia Diuko universiteto (JAV) mokslininkų išradimas. Jų sukurta plastiko modifikacija nuo smūgių tampa tik tvirtesnė.

Plastikas

Tokia savybę plastikui suteikia kruopščiai parinkta molekulinė struktūra. Kaip ir kituose plastikuose, pagrindą sudaro anglis, tačiau šiuo atveju šio elemento atomai surikiuoti į trikampius, kurie formuoja ilgas grandines su keliais bromo atomais vienoje pozicijoje. Tokia struktūra konvertuoja paprastai viską griaunančią deformaciją į „pozityviai veikiančią“ energiją.

Paprastai, esant smūgiams, plastiko molekulių struktūra tampa chaotiška, tačiau naujojo plastiko atveju į suardytas trikampių vietas patenka bromo molekulė, o kartu jam padeda naujai įvestos karboksilato molekulės. Ilgai trunkantys eksperimentai parodė, kad lyginant su įprastu plastiku, naujos modifikacijos atsparumas išorės poveikiui padidėja 200 kartų.

Žinoma, naujasis plastikas gali būti naudojamas ne tik išmaniuosiuose telefonuose. Jie gali būti atrasti vietą ir daug rimtesnėse srityse. Pavyzdžiui, jų pagrindu gali būti kuriami dirbtinių širdžių vožtuvai, kurie veiks daug ilgiau už dabartinius, taip pat protezai ir t.t.

Šiuo metu mokslininkai pasiekti atvirkščią „sutvirtėjimo“ procesą, kuris leis kurti tvirtą, tačiau tuo pačiu metu ir minkštą bei lankstų plastiką.

Vienas komentaras

  1. Algys parašė:

    Tai aktualu ir peilių rankenoms


Kitos kategorijos naujienos