Nepaviešinta iPhone 5C užsakymų statistika numušė Apple akcijų kainą


Paprastai pirmadienį po penktadieninės naujų iPhone užsakymų priėmimo pradžios kompanija Apple paviešindavo statistiką, kurioje atsispindėdavo išankstinių rezervavimų skaičius. Vis tik šiais metais viskas kitaip, kadangi iPhone 5C ir iPhone 5S anonso ypatumai nėra tradiciniai.

Visų pirma, užsakyti iPhone 5S iš anksto negalima – jį bus galima įsigyti nuo rugsėjo 20 d. visose Apple firminėse parduotuvėse, tampant „gyvos eilės“ dalyviu. Aišku, dar galima pasinaudoti el. parduotuve, tačiau čia pirkimo jausmas bus visiškai kitoks – jokio adrenalino. Antra, šiemet Apple susilaikė nuo pranešimų, kuriuose būtų matomi iPhone 5C užsakymų skaičiai.

Investuotojus tokia Apple tyla neramina, kadangi pirmadienį kompanijos akcijų kursas smuko 2,5%. Aišku, statistikos nebuvimas nereiškia, kad iPhone 5C visiškai nerezervuojamas. Juo labiau, kad ir pats Apple puslapis rodo, kad įsigyti „biudžetinį“ iPhone 5C be sutarties su mobiliojo ryšio operatoriumi bus galima vėliau – tik nuo rugsėjo 25 d.

5c_t-mobile-sales

Tiesa, tylėti linkę ne visi. Štai kinų operatorius China Unicom pranešė, kad užsakytų iPhone 5C kiekis jau viršijo 100 tūkst. vienetų, nors dar nepaskelbta, kiek gi išmanusis telefonas kainuos su kelių metų sutartimi. Žinoma, Kinijos rinkos atveju tai yra gana kuklus užsakymų skaičius, tačiau jis bent jau leidžia spėti apie tikslinės auditorijos susidomėjimą. Negalima atmesti, kad Apple atskleist reikiamą statistiką kitą pirmadienį, kai iPhone 5C ir iPhone 5S pateks į pirmųjų savininkų rankas.

Papildomai puslapis 9to5Mac praneša, kad firminėse Apple parduotuvėse personalas demonstruos iPhone 5S pirštų atspaudų skenerio galimybes. Tam reikalui parduotuvėse netgi atsiras specialios mokomosios aplikacijos, kurių dėka pirkėjai galės pasitreniruoti ir įrašyti į išmaniojo telefono atmintį iki penkių savo pirštų atvaizdų (štai kaip NSA gali lengvai surinkti amerikiečių pirštų atspaudų duomenų bazę).

Be viso to, kad bus rodomos Touch ID technologijos galimybės, Apple parduotuvių personalas pasakos apie centrinio procesoriaus Apple A7 privalumus, apie papildomo modulio M7 galimybes, kamerą bei savo išvaizdą pakeitusią operacinę sistemą iOS 7.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos