NSA skandalas verčia milijonus vartotojų trauktis iš Facebook


Paviešinta informacija apie JAV vyriausybės slaptas sekimo programas smarkiai paveikė pasitikėjimą interneto paslaugų kompanijomis, tokiomis kaip „Facebook“, trečiadienį pareiškė šio socialinio tinklo vadovas Markas Zuckerbergas.

Socialinio tinklo Facebook generalinis direktorius Mark Zuckerberg

Socialinio tinklo Facebook generalinis direktorius Mark Zuckerberg

Kalbėdamas viename forume Vašingtone, M.Zuckerbergas sakė, kad „Facebook“ toliau reikalaus didesnio skaidrumo dėl JAV nacionalinio saugumo agentūros programų, apie kurias buvo paskelbta pastaraisiais mėnesiais ir kurias vykdant, kaip manoma, yra renkami didžiuliai kiekiai duomenų apie interneto vartotojus.

Pasak M.Zuckerbergo, jo kompanija „Facebook“ nuolat stebi, kaip bėgant laikui kinta vartotojų pasitikėjimas „Facebook“. Kompanijos vadovas pažymėjo, kad atskleista informacija apie NSA programą PRISM lėmė didelį pasitikėjimo nuosmukį.

„Daug kartų mes skelbdavome pranešimus (dėl kokių nors problemų), tačiau tai nė kiek nepakreipdavo pasitikėjimo rodyklės. NSA medžiaga pakreipė“, – jis sakė forume, kurio rėmėju tapo žurnalas „The Atlantic“.

„Pasitikėjimo „metrika“ … nusmuko, kai pasirodė (informacija apie) PRISM, todėl tai išties svarbus reikalas“, – pabrėžė M.Zuckerbergas.

„Facebook“ ir kelios kitos interneto paslaugų kompanijos pateikė teismui prašymus įpareigoti vyriausybę atskleisti daugiau informacijos apie kompanijų vaidmenį NSA programose. Tikimasi, kad šis žingsnis sumažins internautų susirūpinimą.

„Juo bus skaidriau, juo geriau visi dėl to jausis, – teigė M.Zuckerbergas. – Perskaičius viską, ką skelbia žiniasklaida, negali suprasti, ar vyriausybės užklausų skaičius artimesnis tūkstančiui, ar 100 milijonų.“

Pasak jo, „Facebook“ „skaidrumo ataskaita“ parodė, kad kompanija gavo apie 9 tūkst. prašymų pateikti duomenis JAV pareigūnams, tačiau jai nebuvo leista atskleisti, kiek iš tų prašymų pateikė nacionalinio saugumo tarnybos.

Šaltinis: BNS

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos