Planšečių populiarumas mažėja, nes vartotojai laukia „išmaniųjų“ laikrodžių


Kompanijos IDC analitikai ne tik sumažino planšetinių kompiuterių prognozę 2013 m. Ekspertai pateikė tam tikras išvadas, kodėl taip vyksta. Be to, kad planšečių segmentą pradėjo spausti išmanieji telefonai – „peraugėliai“, neigiamos įtakos turi ir vartotojų lūkesčiai, kurie gana daug tikisi iš „išmaniųjų“ laikrodžių, „protingų“ akinių ir kitų mobilių prietaisų.

woman-smartwatch

Be to, gana nemažai įtakos sulėtėjusiam planšetinių kompiuterių augimui turėjo ir garsių anonsų trūkumas. Pavyzdžiui, iPad pardavimai 2013 m. II ketvirtyje smuko apie 14%, tačiau analogiškas nuopuolis buvo ir per analogišką 2012 m. laikotarpį. Vis tik po naujojo modelio premjeros pardavimai vėl atsistatė ir netgi šoktelėjo labiau, nei tikėtasi.

Gana greitas dėvimų kompiuterių pasirodymas, taip pat kaip grybai po lietaus dygstantys planšetofonai (tam ryžosi netgi Nokia) visų pirma įtakos išsivysčiusias šalis – JAV, Vakarų Europą ir Japoniją, ir tik vėliau visa tai pasieks besivystančias šalis, kadangi paskui didžiuosius rinkos žaidėjus žengs ir mažieji, kurie pasiūlys pigesnius modelius.

Priminsime, kad jau rugsėjo 4 d. kompanija Samsung pristatys savo „protingą“ laikrodį Galaxy Gear, kurio prototipą jau spėjo apžvelgti Vakarų žurnalistai (ir didelio įspūdžio jiems „išmanusis“ laikrodis nepaliko), tuo tarpu jau kitais metais, ekspertų teigimu, kompanija Apple pristatys savo sprendimą, kuris žinomas kodiniu pavadinimu iWatch. Daug triukšmo kelia ir akiniai Google Glass, kurie prekyboje debiutuos 2014 m., taigi vartotojai tam ruošiasi jau dabar. Ir jei jų nesužavės būsimos planšetinių kompiuterių naujienos, jie gana greitai persimes į kitą mobilių įrenginių segmentą.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos